Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Новини

Будинок на мільйон євро

Добавлено 2017.09.12

Знайти мільйон євро на модернізацію будинку – це реальність наших часів.

Звичайний київський мікрорайон, наші часи. Будинок на 422 квартири, збудований у 2004 році.

Тут ніколи не буває тихо… “Спальний район” – це не про Позняки. Будинки стоять один поряд з іншим, вони всі високі, часто-густо відстань між будинками менша за їх висоту. Тут кожної миті, навіть у три години ночі, вирує життя. Справжнє місто, як воно є. Яке ніколи не спить.

І люди, які тут мешкають, теж справжні містяни. Вони знають, що в місті можна вижити лише рухаючись, лише приймаючи рішення, лише співпрацюючи зі своїми сусідами. І ось співмешканці ОСББ  “Оберіг на Позняках” розуміють, що настав час взяти своє від міської та державної влади – другого такого шансу може й не бути: реагувати на ситуацію швидко – це теж типова поведінка киян з лівого берега Дніпра.

Як і має бути, спочатку обережні співвласники спробували ідею енергоефективної модернізації на відносно недорогому проекті – заміні ламп освітлення в місцях загального користування на LED-лампи. Цей проект був реалізований у 2016 році, коштував 1,5 мільйони гривень і ці гроші ОСББ взяло в кредит, залучивши підтримку державної програми “теплих кредитів”. І все вдалося! Зменшились виплати за освітлення, в під’їздах стало затишніше, а головне – з’явилась довіра до “теплих кредитів” і розуміння, що таким шляхом можна досягти успіху.

Тому коли зайшла мова про подальшу модернізацію, співмешканці подумали: а чого ми будемо відкладати те, на що гроші дають зараз? Бо зараз – дають, а потім – ще невідомо як буде. І ОСББ “Оберіг на Позняках” – будемо робити комплексну модернізацію: чи не першу в країні, а для будинку такого розміру – напевне першу. А для цього подамо документи на київський конкурс по програмі “70/30”, де 70% можна отримати від міста, а на залишок візьмемо “теплий кредит”.

Проект потягнув на 31,3 млн. гривень – це 1 млн. євро! Багато? – Чимало. Але в тому був і сенс: цей проект увійшов до переможців конкурсу “70/30”, а Укргазбанк видав кредит на 9,7 млн., з яких передбачене відшкодування з Державного (від 40% на матеріали) і міського (30% від всієї суми тобто 2,91 млн.грн.). Що сказати? – хто рухається, той і отримує!

Фантастика! – скажете ви. Реальність… – відповідають в ОСББ “Оберіг на Позняках”. З 31,3 млн людям треба повернути трохи більше 6,5 млн гривень протягом п’ятьох років.

Здається, навіть ці 6,5 мільйони – це нереально для мешканців. Але! Якщо подивитись, яким буде середній щомісячний платіж, то з’ясується, що це приблизно 250 грн. з квартири. Та комплексна термомодернізація – це дуже ефективна річ! Завдяки цим заходам будинок буде споживати на рік на 1 056 Гкал або 43,5% менше ніж зараз. Враховуючи зростання споживання електрики, в теперішніх цінах це 900 тисяч гривень економії на рік (по 180 грн. на квартиру у місяць)! А ціни будуть зростати…

Зверніть увагу, що співвласники можуть покривати кредитні виплати за рахунок економії, оскільки комплексна модернізація – це не лише утеплення зовнішніх стін. Вона передбачає також заміну вікон на енергоефективні, повну реконструкцію систем теплопостачання та гарячого водопостачання з використанням відновлюваних джерел енергії – що дозволить “вийти в нуль”.

А ринкова ціна за квартири в модернізованому за останнім словом науки та техніки будинку зросте суттєво. Таким чином, перед нами – справжня інвестиція у власний будинок.

Так що – з почином на мільйон євро нас всіх! І, сподіваємось, що скоро – во всіх будинках країни.

Треба лише не чекати, а робити.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!