Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

1.7.2016 – страшний день для мешканців багатоповерхівок?

Добавлено 2016.04.26

Що сталось?
Згідно із законом №417-VIII, 1 липня 2016 року – крайній термін прийняття рішення з форми управління багатоквартирним будинком. Рішення це мають прийняти співвласники будинку, тобто – власники квартир в будинку. Тим, у кого в будинку вже є об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), хвилюватися немає причини: вони можуть самостійно обирати керуючу компанію або самі керувати своїм будинком. А ось тим, у кого такого об’єднання поки немає – тим є сенс поквапитися і створити його до 1 липня.

Чому так важливо, щоб в багатоповерхівці було створено ОСББ?
Згідно із законом, у разі якщо протягом відведеного строку співвласники багатоквартирного будинку, у якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. Простіше кажучи – місцева влада призначить вам управителя. Чи це добре – вирішувати вам. Але те, що хтось вирішує за вас – точно не добре. Так що ви або створюєте ОСББ – або про поліпшення життя в вашому будинку можна забути.

А що буде, якщо на 1 липня ОСББ не буде створено?
Досі напевно не ясно – відповідні регулюючі документи все ще знаходяться в стадії розробки. Звичайно, створити ОСББ можна буде і після 1 липня. Але тоді може скластися неприємна ситуація, коли змінити призначеного ззовні управителя ви зможете тільки через рік. І це погано: скільки грошей, кому і, головне, за що ви будете платити весь цей рік – абсолютно незрозуміло. Адже договір про обслуговування ВАШОГО будинку від вашого імені укладе місцева влада.

Так що, апокаліпсис?
Ні. Треба просто створювати ОСББ. І брати управління своєю власністю на себе.
Розгорнутий опис ситуації в зв’язку з 1 липня 2016 року – тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!