Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Чи дає реєстрація право голосу на зборах ОСББ?

Добавлено 2017.11.21

Чи має голосу на зборах ОСББ особа, яка має реєстрацію за адресою в цьому будинку (не маючи доручення), а власниками квартири є інші люди?

Ні.

Особи, зареєстровані в квартирах, можуть брати участь в управлінні багатоквартирним будинком виключно за дорученням власників таких квартир та приміщень.

Подробиці

Співвласниками багатоквартирного будинку є власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Тобто мова іде про осіб, які на законних підставах можуть за їх волею, незалежно від волі інших осіб:

  • мати (утримувати) квартиру (фактично панувати над нею);
  • використовувати, експлуатувати квартиру, отримувати корисні властивості, від її споживання (наприклад, здавати в оренду; закласти її та інше);
  • визначати і вирішувати долю квартири шляхом зміни її належності, стану або призначення (продавати, передавати у спадщину, знищити і т. ін.).

Відповідним чином, власником є особа, внесена до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, як власник квартири, тобто саме така особа може володіти, користуватися і розпоряджатися майном на власний розсуд: вирішувати, що робити зі своїм майном, керуючись виключно власними інтересами, здійснюючи щодо цього майна будь-які законні дії, має право розпорядитися квартирою  на свій розсуд:  продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти,  укласти  інші  угоди,  не  заборонені законом.

Саме такі люди мають право голосу на зборах ОСББ. Участь інших осіб потребує доручення від вищезгаданих.

Якщо цікавитесь більше – вам сюди.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!