Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Чи може офіс ОСББ знаходитися… будь-де?

Добавлено 2017.12.20

Наприклад, чи може офіс ОСББ знаходитися в техприміщенні?
Така ситуація складна, особливо у випадку, коли у об’єднання є наймані працівники. Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів.

Наприклад, площу приміщень, в яких розташовують персональні комп’ютери, визначають згідно з чинними нормативними документами з розрахунку на одне робоче місце, обладнане ПК:

  • площа – не менше 6,0 кв. м;
  • обсяг – не менше 20,0 куб. м, з урахуванням максимальної кількості осіб, які одночасно працюють у зміні;
  • робочі місця повинні бути розташовані на відстані не менше ніж 1 м від стіни з вікном, відстань між бічними поверхнями комп’ютерів має бути не меншою за 1,2 м;
  • відстань між тильною поверхнею одного комп’ютера та екраном іншого не повинна бути меншою 2,5 м;
  • прохід між рядами робочих місць має бути не меншим 1 м.

Існують також відповідні правила щодо медичної аптечки, наявність вогнегасників і доступу до них, правила освітлення робочих місць і таке інше (подробиці – тут).

Існує практика, коли ОСББ нехтують такими вимогами і це може призвести до негативних наслідків у вигляді санкцій. Так, порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці тягне за собою накладення штрафу.

То ж, якщо ОСББ вирішило створити «офіс» лише для зберігання документів та проведення зборів правління, то формально це не буде робочим місцем. З практики ми знаємо, що бухгалтер ОСББ часто працює віддалено «з дому», та й управителю будинку (якщо він є) не часто доводиться сидіти в офісі.

Законодавство висуває суворі вимоги до робочих місць, тому варто розглядати варіант роботи найманих працівників віддалено, «з дому». А офіс ОСББ в техприміщенні розглядати як місце зустрічі членів правління ОСББ та зберігання документів.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!