Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Чи може ОСББ найняти голову правління для інших робіт?

Добавлено 2017.08.01

Чи може ОСББ укласти цивільно-правовий договір із головою правління як ФОПом, аби він, наприклад,  поклав плитку та пофарбував стіни у під’їзді будинку?

Подібні договори — це завжди ризик. Тож по можливості від них варто утримуватися. Однак якщо ситуація безваріантна (украй необхідно укласти саме такий правочин) — маємо декілька практичних порад, які слід узяти до уваги.

Суди вбачають підстави для визнання недійсними договорів, які укладені між юридичною особою та ФОП, що є керівником такої юридичної особи. Отож, ризик визнання недійсним договору, укладеного між ОСББ і підприємцем, що є головою такого об’єднання, однозначно є. І те, що насправді ніхто – ані ОСББ, ані ФОП – звертатися нікуди не збираються, завжди вважайте, що податківці наділені правом звертатися до суду щодо визнання оспорюваних правочинів недійсними та застосування визначених законодавством заходів, пов’язаних із визнанням правочинів недійсними, а також щодо стягнення в дохід держави коштів, отриманих за такими договорами.

  • Якщо ж ви зважилися на такий варіант, то:
    Уникайте ситуації з підписанням договору однією й тією ж особою з обох сторін. Інакше кажучи — ситуації, коли голова правління, з одного боку, підписуватиме договір від імені ОСББ як його представник, а з іншого боку, — як фізична особа-підприємець.
  • Обов’язково задокументуйте, що рішення про укладення договору з головою правління як ФОПом було прийняте правлінням ОСББ як колегіальним органом (підтвердити це зможе протокол засідання правління). Інакше кажучи, важливо забезпечити доказ того, що волевиявлення на укладення правочину було колективним, а не виходило від одного лише голови правління. А ще краще — якщо укладення подібного договору буде погоджене співвласниками на загальних зборах ОСББ.

Подробиці – тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!