Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Чи може ОСББ орендувати у одного зі співвласників квартиру під офіс?

Добавлено 2017.11.03

Хоча така практика і не повною мірою узгоджується з законодавством, однак реальних негативних наслідків для ОСББ, найімовірніше, не потягне.

Чи правомірно облаштовувати офіс у житловому приміщенні?

Норми закону не передбачають можливості облаштувати офіс в квартири, однак і прямої заборони на це не містять. Єдине пряме обмеження, яке знаходимо в законодавстві з цього питання, стосується неможливості провадження в квартирах господарської діяльності промислового характеру. І роз’яснення від відповідних органів влади, і наявні судові рішення свідчать, що використовувати квартиру під офіс ОСББ можливо.

Окрім того, що важливо, ініціаторами спорів з подібних питань, як свідчить судова практика, традиційно виступають ЖЕКи. А отже, якщо в будинку створено ОСББ і саме воно управляє спільним майном співвласників, ЖЕКи до такого будинку не повинні мати жодного відношення.

Чи не будуть витрати на оренду приміщення вважатися нецільовим використанням коштів ОСББ як неприбутковою організацією?

Оскільки офіс є необхідним для діяльності ОСББ, то і такої проблеми не виникає. Але звертаємо увагу, що якщо орендоване приміщення буде використовуватися лише кілька днів на місяць, краще розглядати варіант подобової оренди.

Як має орендодавець платити податок?

Сума орендної плати включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи – орендодавця та підлягає оподаткуванню доходу фізичної особи та військовому збору.

Значно більш детально – тут

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!