Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Чи може ОСББ перекрити проїзд до прибудинкової території?

Добавлено 2017.11.30

Закон передбачає, що співвласники мають право вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов та обмежень, встановлених законом або рішенням співвласників, а збори співвласників вповноважені приймати рішення, зокрема, про встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним.

Таким чином, відповідь на запитання: ТАК!

АЛЕ…

Перше. Аби законно скористатися правом на обмеження доступу до прибудинкової території, межі останньої повинні бути документально визначеними. В іншому випадку співвласники ризикують бути звинувачені в самовільному зайняття земельної ділянки, що, в кращому випадку, загрожує адміністративним штрафом, а в гіршому може постати питання навіть про кримінальну відповідальність за ст. 1971 Кримінального кодексу України.

Друге. Шлагбауми або паркан, якими співвласники можуть “захистити” прибудинкову територію від сторонніх автомобілів, цілком можна вважати елементами об’єктів  благоустрою. А Закон вповноважує міські ради затверджувати правила благоустрою територій населених пунктів, на які доведеться зважати. Тож перш ніж вдаватись до обмеження доступу на прибудинкову територію, варто попередньо проконсультуватися з місцевою радою.

Третє. Обмежуючи проїзд до прибудинкової території, важливо продумати та забезпечити доступ автомобілів екстрених служб – швидкої медичної допомоги, пожежників тощо – 24 години 7 днів на тиждень.

Тобто – все не дуже просто. Подробиці – тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!