Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Чи може паркомісце належати не співвласнику

Добавлено 2018.01.08

Існує три варіанти конкретних ситуацій. Але відповідь всюди негативна, та з різних причин.

  1. Якщо паркомісце знаходиться у межах прибудинкової території, то відповідь – ні, тому що прибудинкова територія є спільним майно багатоквартирного будинку, тобтоспільною сумісною власністю співвласників. І можна згадати про те, що інститут права власності включає в тому числі й правомочність розпорядження, наприклад, купівлі-продажу. Очевидно, що з частиною прибудинкової території – як зі спільною власністю – так вчиняти конкретній особі неможна. Отже, паркомісце у дворі належати конкретній особі не може.
  2. Якщо йдеться про паркомісце як частину підземного паркінгу, який є самостійним нежитловим приміщенням, то будь-яка особа, що є власником цього паркомісця, вважатиметься співвласником багатоквартирного будинку. Тобто і тут відповідь – ні. Бо якщо в такому випадку ти володієш паркомісцем – ти є співвласник багатоквартрного будинку, так само як і інші володарі житлових або нежитлових приміщень.
  3. Якщо ж паркінг є допоміжним приміщенням (тобто спільним майном співвласників), передання паркомісця у власність окремій особі суперечитиме законодавству (така сама ситуація, як у пункті 1). Відповідь – ні.

Подробиці – тут

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!