Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Чи можна не платити внески до ОСББ?

Добавлено 2017.06.02

Я не живу в своїй квартирі, вона стоїть пуста. Чому я маю платити в ОСББ?

Я живу на першому поверсі. Чому я маю платити за ліфт?

Таки запитання з’являються у будь-кого, хто не до кінця розуміє, власником чого вони є у багатоквартирному будинку.

Ситуація з водо-, газо- й електропостачанням за умови встановлення засобів обліку більш-менш зрозуміла: якщо послугою не користуєшся, то й сплачувати за неї не потрібно. Натомість питання з внесками в ОСББ дещо складніше.

Згідно закону, об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку є юридична особа, створена власниками квартир і/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна й управління, утримання та використання спільного майна. Згідно із Законом про ОСББ, кожен власник квартири чи нежитлового приміщення в багатоквартирному будинку є співвласником такого багатоквартирного будинку.

Отже, якщо ви стали власником квартири чи нежитлового приміщення в будинку, у якому створено ОСББ, ви автоматично стаєте співвласником усього багатоквартирного будинку, а також набуваєте всіх прав й обов’язків співвласника, які передбачені Законом про ОСББ. Водночас неважливо, чи фактично хтось проживає у квартирі, чи ні.

Отже, якщо ліфт, дах, насоси, комори й інше майно розташовані в багатоквартирному будинку та обслуговують більш ніж одне житлове чи нежитлове приміщення — таке майно є спільним. Знову ж таки, право власності на спільне майно виникає автоматично, одночасно з набуттям права власності на квартиру чи нежитлове приміщення, і не залежить від того, чи проживає особа у своїй власності фактично.

Серед обов’язків співвласника варто виділити такі:

  • виконувати рішення статутних органів, прийняті в межах їхніх повноважень;
  • забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного та капітального ремонтів, технічного переоснащення;
  • своєчасно й у повному обсязі сплачувати належні внески та платежі.

А що робити, якщо вам здається, що щось не так у рішенні ОСББ?

  • Перевірити, чи була дотримана процедура ухвалення рішення ОСББ;
  • Перевірити, чи відповідає встановлений внесок реальним потребам ОСББ;
  • Перевірити договори ОСББ із третіми особами, які надають послуги щодо утримання чи ремонту будинку.

Якщо щось не так, і не вдається домовитись з правління ОСББ – звертатися до суду.

Якщо ж просто ігнорувати ОСББ і не сплачувати встановлені об’єднанням внески, наслідки для боржника можуть бути доволі серйозними, оскільки ОСББ матиме всі підстави стягнути суму боргу в судовому порядку.

За подробицями – сюди.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!