Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Чи можна не пускати “чужих” дітей на майданчик нашого ОСББ

Добавлено 2017.12.06

Наприклад, у багатоквартирному будинку багато мешканців з дітьми, а дитячий майданчик на прибудинковій території усього лише один. Та й на ньому часто гуляють з дітьми мешканці сусіднього будинку. Чи можна заборонити їм це робити? Бо ж і для дітей співвласників місця замало…

У загальному випадку дитячі майданчики є частиною прибудинкової території. Відповідно, співвласники мають повне право обмежити доступ до нього мешканців з інших будинків. Адже прибудинкова територія є спільним майном співвласників, що належить їм на праві спільної сумісної власності. І саме співвласники вправі встановлювати, кому і на яких умовах ним користуватися.

Захистити своє право співвласники зможуть лише в тому випадку, якщо земельна ділянка під багатоквартирним будинком виділена в натурі (тобто межі прибудинкової території можна документально підтвердити), і права на неї зареєстровані (тобто відповідна земельна ділянка закріплена за співвласниками на праві власності, або отримана ними у постійне користування). В іншому випадку, якщо прибудинкової території як такої за документами немає, довести свою правоту буде вкрай складно.

Тому, якщо ви не пускаєте когось або, скажімо, вас не пускають кудись – наявність документів обов’язкова.

Зауважимо також, що питомі розміри ігрових майданчиків для дітей дошкільного і молодого шкільного віку не можуть бути меншими, аніж з розрахунком 0,7 квадратного метру на 1 дитину. Тож якщо нинішній дитмайданчик справді є замаленьким, мешканці цілком можуть ініціювати питання про розширення його площі з посиланням на відповідні норми.

Подробиці – тут

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!