Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Чи платять за ліфт мешканці першого поверху?

Добавлено 2018.01.03

Виходячи з загальних норм, які існують на цей момент, платити за ліфт мешканці першого поверху не повинні. Але це лише норма, що склалася, – законодавчих норм, згідно яких співвласники багатоквартирного будинку не повинні платити за ліфт, немає.

Погодьтеся – в такому випадку мешканці будь-якого поверху можуть відмовитися від користування ліфтом і ходити пішки. А мешканці першого поверху можуть їм користуватися, наприклад, коли їздять до своїх сусідів на верхні поверхи. Тобто, не про яку справедливість, що її так люблять наші співгромадяни, тут не йдеться.

Саме для того, щоб вирішувати такі питання, і створюється ОСББ. Саме на загальних зборах розглядається питання, а як і хто з мешканців платить за ліфт. ОСББ це можливість створювати ваші власні правила – і виконувати їх.

Подробиці цих складних процесів – тутАле зауважимо, що сайту tvoeosbb.org вважається, що існуюча практика введення електронних карток (на кшталт тих, що використовуються в метро або на прохідних) для користування ліфтом досить прийнятна в тому випадку, коли співвласникам не вдається досягнути згоди в цьому питанні.

В нашій країні в Херсоні впроваджена така практика, коли в кожного мешканця є картка, що він її використовує для поїздки в ліфті. Або йде пішки.

Та загалом в цивілізованих країнах ліфти використовуються вільно, то ж “карткова практика” сприймається як норма лише до того часу, поки в наших містах не встановиться нормальне громадянське суспільство, де люди вміють домовлятися між собою. Чого і вам бажаємо.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!