Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Чи варто ОСББ оформлювати права на землю?

Добавлено 2017.07.05

Існує думка, що якщо не оформлювати права на землю, то на оподаткуванні можна зекономити. Це так, але…

Економія на оподаткуванні мала. Під час оцінки земель під багатоквартирними будинками використовується коефіцієнт функціонального призначення 1. Це небагато. Скажімо, під комерційною забудовою цей коефіцієнт (і, відповідно, розмір земельного податку) в 2,5 раза вищий.

Земельні ділянки під багатоквартирними будинками передаються не в оренду, а у власність чи постійне користування. А це означає, що власник (землекористувач) сплачуватиме земельний податок, а не орендну плату, котра, як правило, істотно вища.

Також маємо приклади зменшення ставок земельного податку за земельні ділянки під багатоквартирними будинками (у Києві в 2017 році ставка податку встановлена на рівні 0,03% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки на рік, тобто в 100 (!) разів менша за звичайну ставку).

Що дає оформлене право на землю?

Надійне закріплення прибудинкової території (ніхто не зможе «відрізати» шматочок вашої землі, у т.ч. і для нової забудови).

Самостійне визначення способу використання прибудинкової території (визначення площі та місць для дитячого майданчика, паркінгу тощо).

Можливість використання земельної ділянки для отримання додаткових доходів (наприклад, шляхом розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності).

Відсутність земельної проблеми при проведенні реконструкції будинку (у т.ч. прибудови). Така реконструкція найчастіше потрібна під час улаштуванні окремих вхідних груп для нежитлових приміщень цокольного, першого та другого поверхів.

Таким чином, надійніше та спокійніше буде все ж таки оформити права на землю. Детальну відповідь на питання, яка процедура оформлення землі під багатоповерхівкою, читайте тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!