Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Чия земля (під багатоповерхівкою)

Добавлено 2016.11.11

Відтоді коли співвласники багатоквартирних будинків відчули себе власниками всієї будівлі, а не тільки квартири – відтоді постало питання про землю. Тобто: кому належить земля під багатоповерхівкою і хто платить за неї земельний податок? Чи має ОСББ платити земельний податок?

Наразі маємо вичерпне роз’яснення. Згідно Земельного Кодексу, земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками, в тому числі й ОСББ. Але це відбувається ЛИШЕ в тому випадку, коли ці ділянки дійсно виділені, тобто вони мають визначені документами межі. В цьому випадку ОСББ має платити земельний податок та в рамках закону вільно використовувати ці ділянки на власний розсуд.

Якщо ж ця земля не виділена, тобто в ОСББ немає офіційних документів про межі його земельної ділянки, то й платити земельний податок воно не повинно.

Подробиці – тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!