Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Чому тарифи на комунальні послуги саме такі?

Добавлено 2017.10.10

Тариф на гарячу воду та опалення формує не уряд, а комунальні та комерційні компанії – постачальники тепла та гарячої  води – на основі розрахунків, погоджених з органами місцевого самоврядування. Розрахунки проводить Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Чому тарифи різні в різних містах?

Тому що, перш за все,  все залежить від ефективності котельних систем у конкретному місті, стану мереж і рівня втрат в них.

Як може впливати на тарифи міська влада?

Як мінімум, на своєму рівні місцева влада повинна стимулювати встановлення засобів обліку та регулювання споживання. А це може зменшити нарахований об’єм спожитого ресурсу майже вдвічі.

Крім того, після запровадження фінансової децентралізації на місцях з’явилися значні ресурси. Бюджети розвитку багатьох українських міст з 2014 року зросли практично вдвічі. Це дає змогу органам місцевого самоврядування не тримати гроші в «кишенях», а допомагати людям утеплюватися до зими, модернізувати інфраструктуру комунального господарства, щоб було менше аварій на теплотрасах.

За підрахунками НКРЕКП та міжнародних організацій, у комунальних  мережах втрати тепла сягають 20-45%, а води – 70%. Це і є той резерв, завдяки якому можна зменшити тариф, якщо зайнятися модернізацією мереж.

Запитай у місцевої влади про стан мереж у твоєму місті!

Більш детально – тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!