Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Два дома поруч – а скільки ОСББ?

Добавлено 2017.09.11

В нас поряд знаходяться два будинки зі спільною територією… її ще й парканом огорожено, спільним. І діти в нас спільні… діти разом граються. Але в нашому будинку хочуть створити ОСББ, а в іншому – ні. Що ж робити?

Дійсно, за діючим законом про ОСББ можна формально зробити ОСББ на два будинки. Але навіть за цим законом голосування мають проходити ОКРЕМО в різних будинках. Нащо вам таке треба? І практики відомо, як дуже важко вирішувати питання, якщо у голосуванні мають брати участь два окремих будинки, навіть і з спільною територією. Тому найпростіше – це створити одне ОСББ на один будинок.

А що ж робити з загальною територією?

Домовляйтесь, як і було до цього. Можна спільно найняти управителя, який буде цією територією опікуватись. У будь-якому випадку – домовляйтесь. Звичайно, ОСББ з ОСББ завжди домовитись простіше. Але й так теж можна.

А краще – зробіть для свого будинку з ОСББ щось енергоефективне, з залученням “теплих кредитів”, і тоді питання про ОСББ в другому будинку відпаде: люди побачать, що ОСББ – це реально круто. І створять собі теж ОСББ, яке може ввійти з вашим в асоціацію – на сьогодні це найпростіший в найефективніший спосіб співпраці різних ОСББ.

Подробиці – тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!