Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Геть гаражі з прибудинкової території!

Добавлено 2018.02.07

В 99 випадках зі 100 гаражі на прибудинковій території побудовані незаконно.

Ознаками самочинного будівництва є:

  1. Будівництво на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети. Теоретично можна припустити, що власники гаражів могли відвести земельні ділянки під гаражне будівництво, але в даному випадку це вкрай сумнівно.
  2. Будівництво без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи. Згадка про давнє будівництво, складність оформлення дозвільної документації в минулі роки та відсутність оформлення права власності на гаражі свідчить про те, що відповідні документи скоріше за все не оформлялися.
  3. Будівництво без належно затвердженого проекту. Якщо не оформлялися дозвільні документи, то і проект скоріше за все був відсутній.
  4. Будівництво з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Кількість різноманітних ДБН однозначно свідчить, що без проекту, розробленого фахівцями, збудувати будь-який об’єкт без порушень будівельних норм неможливо.

Зверніть увагу, для визнання будівництва самочинним цілком достатньо однієї з наведених ознак. Але тут скоріше за все маємо цілий «букет».

Далі треба звертатися до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Провівши перевірку, вона встановить факт самочинного будівництва. Наслідком такої перевірки для власників самобудов буде адміністративна відповідальність (штраф за самовільне будівництво та експлуатацію об’єкта, який не прийнято в експлуатацію) та припис щодо усунення порушень.

А усунути їх можна єдиним способом – знести самовільно збудовані гаражі.

Профіт.

Деталі – за посиланням.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!