Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Голова ОСББ і бухгалтер в одній особі

Добавлено 2017.02.22

Чи може голова правління ОСББ водночас бути бухгалтером?

Виконання головою правління ОСББ функцій бухгалтера не суперечить чинному законодавству.

Які практичні наслідки такого поєднання? Наприклад, як правильно оформити покладення на голову правління ОСББ обов’язків бухгалтера?

Передусім, слід виходити з того, на яких засадах голова правління ОСББ виконує свої обов’язки: громадських чи за трудовим договором.

Якщо на громадських засадах?

Якщо голова правління ОСББ виконує обов’язки на громадських засадах, варіантів небагато. Найчастіше в такому випадку єдиним юридично значущим документом, що визначає обов’язки голови правління, є статут ОСББ. Отож, якщо буде прийнято рішення, що голова правління виконуватиме обов’язки бухгалтера, це має бути відображено в установчих документах об’єднання.Але якщо рішення про покладення обов’язків бухгалтера на голову правління приймається на етапі, коли ОСББ вже зареєстроване, потрібно внести зміни до статуту через загальні збори та повторну реєстрацію статуту в державних установах. І ще одне застереження: якщо голова правління ОСББ виконує обов’язки на громадських засадах, касиром він бути не може.

А якщо голова правління ОСББ працює за трудовим договором?

В такому випадку постає питання щодо наявності суміщення професій (посад). Суміщення може мати місце у тому випадку, якщо штатним розписом ОСББ передбачена окрема посада бухгалтера. В такому разі є два можливих варіанти дій:

1) внести зміни до штатного розпису, вивівши з нього посаду бухгалтера;

2) оформити покладення обов’язків з ведення бухгалтерського обліку на голову правління ОСББ як суміщення.

І перший з варіантів є більш простим та привабливим. Докладно про це читайте тут.

Важливо також пам’ятати, що якщо покладення обов’язків бухгалтера на голову правління ОСББ відбувається в уже діючому об’єднанні, в якому раніше бухобліком відала інша особа, про передоручення відповідних обов’язків необхідно повідомити органи ДФСУ.

Читайте більше тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!