Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Голова ОСББ не дає ознайомитися з документами. Що робити?

Добавлено 2017.02.13

Чи мають мешканці будинку,  де створено ОСББ, право на ознайомлення з документами об’єднання?

Так, співвласники будинку беззаперечно мають право на ознайомлення як зі статутом об’єднання, так і з багатьма іншими документами стосовно його діяльності.

Які для цього існують механізми?

Перш за все, якщо ОСББ створено нещодавно, треба поцікавитися: можливо, якщо статут ОСББ оприлюднено на офіційному сайті Мін’юсту, комусь відомий код, за яким його можна буде переглянути. Або на тому самому сайті це можна зробити іншим чином. Подробиці – тут.

Інший спосіб – надсилання письмового звернення на ім’я голови ОСББ із заявою про своє бажання ознайомитися з відповідними документами.

Слід зауважити один нюанс: чинне законодавство не містить чітких норм, які б зобов’язували правління ОСББ робити копії з тих чи інших документів про діяльність об’єднання за зверненням співвласника та направляти йому такі копії. Отже, звертаючись до ОСББ із відповідною заявою, пам’ятаємо: слід просити в голови правління не виготовити чи надіслати співвласнику копії, а надати можливість для ознайомлення з ними.

А що робити, як на ці запити немає відповіді?

Якщо ж після всіх спроб отримати документи не вдається, можна вдатися до судового способу захисту — подати відповідний позов про зобов’язання надати інформацію до суду. У цьому випадку слід буде заздалегідь підготувати докази, які підтверджуватимуть, що й після направлення письмового звернення на адресу правління ОСББ останнє не спромоглося забезпечити співвласнику можливість ознайомитися з документами. Наприклад, це може бути складений за участю декількох співвласників акт у довільній формі, показання свідків-очевидців — декількох співвласників, інших осіб, які підтверджують, що в прийомні години документи надати відмовилися; факт відсутності відповіді на звернення із запитом про можливі дні та години ознайомлення тощо.

Чи можна щось зробити, щоб уникнути таких проблем?

Бажано ще на етапі створення чи пізніше детально прописати в статуті ОСББ порядок ознайомлення співвласників із документацією, що їх цікавить (наприклад, передбачати обов’язок правління надсилати/надавати ксерокопії документів коштом співвласника за встановленим тарифом за сторінку).

Більш докладно читати тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!