Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Голова правління ОСББ не бажає залишати посаду. Що робити?

Добавлено 2017.07.24

Від такої ситуації ОСББ не застраховане: голова правління втратив довіру співвласників, але не бажає залишати посаду та віддавати печатку та документацію. Яка має бути послідовність дій співвласників в такому випадку?

  • Правлінню необхідно переобрати голову. Оскільки у загальному випадку рішення правління приймається більшістю голосів від загальної кількості членів правління (п. 15 р. ІІІ Типового статуту), думка самого голови не буде вирішальною. Відповідно, якщо голова правління обирався на загальних зборах, треба їх скликати й переобрати там.
  • З моменту оформлення рішення правління (загальних зборів) про обрання нового голови, попередній з юридичної точки зору втратить свої повноваження (навіть якщо він зазначений в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань як керівник юридичної особи). Він зобов’язаний віддати печатку та документи.
  • Якщо попередній голова не віддає печатку та документи – ОСББ має повне право звернутися до суду із вимогою зобов’язати особу-колишнього голову правління передати новобраному голові зазначені у позові предмети та документи (важливо навести їх вичерпний перелік). Адже утримання ним документів, по суті, перешкоджає ОСББ реалізовувати його права та обов’язки по управлінню будинком.
  • Результат в більшості випадків такий: незговірливий колишній голова сам добровільно поверне документацію, щойно ним буде отримано судову повістку, адже рішення суду по такій справі очевидне й на користь ОСББ.

Подробиці – тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!