Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Горище будинку переобладнано в мансарду: які наслідки для ОСББ?

Добавлено 2017.09.19

Це буде мати серйозні наслідки (різні за емоціями, але безумовно важливі)

Розглянемо таку ситуацію: за спільним рішенням співвласників, ухваленим на загальних зборах, частину горища будинку було відчужено власнику однієї з квартир на останньому поверсі (взамін на це він погодився за власний кошт провести капітальний ремонт даху всього будинку). Отримавши необхідні дозволи, новий власник горища переобладнав останнє в житлове приміщення (мансарду). Чи призведе це до якихось наслідків для ОСББ?

  • Треба замінити технічний паспорт будинку, тому що унаслідок облаштування мансарди зазнала змін технічна характеристика будинку.
  • Перерозподіляється кількість голосів співвласників під час голосування, оскільки у загальному випадку кожен співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири чи нежитлового приміщення співвласника в загальній площі всіх квартир і нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
  • Потребує перегляду частки співвласника в загальному обсязі внесків до ОСББ: співвласник, який збільшив площу належних йому приміщень за рахунок мансарди, має сплачувати внески в більшому розмірі. Чи зменшаться при цьому розміри внесків інших співвласників — залежить від їхнього спільного рішення.
  • З’являється можливість ініціювання зниження плати за послуги управителя: вона залежить від загальної площі допоміжних приміщень. Оскільки після передання частини горища у власність одному зі співвласників площа допоміжних приміщень зменшилася, з’явилися підстави для перегляду розміру плати за послуги, які надає управляюча компанія.
  • Також збільшення житлової площі будинку може мати значення для розрахунку вартості деяких видів комунальних платежів – про таку зміну треба повідомити всі служби, де ОСББ виступає колективним споживачем.

Подробиці – тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!