Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Хто має робити ремонт в старому будинку?

Добавлено 2017.08.15

Хто має робити ремонт в старому будинку?

Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», співвласники багатоквартирного будинку зобов’язані забезпечувати технічне обслуговування та в разі необхідності проведення поточного й капітального ремонтів спільного майна багатоквартирного будинку.

І яка частина того ремонту лежить на мені? За яку частину будинку персонально я відповідаю?

В законі указано, що кожен співвласник несе зобов’язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного й капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.

А… цейво! А ЖЕКи? Як же ж ЖЕКи? Вони ж винні!

ЖЕКи не винні… ЖЕКи, як правило, не мають ані юридичних зобов’язань, ані фінансових можливостей для здійснення капітального ремонту будинку.

А як же ж з тим, що нам обіцяли, що буде ремонт при передачі з балансу на баланс…

Зараз не існує такого терміну “баланс”… отже і це питання позбавлене сенсу. Ну ось правда. Жодного випадку капітального ремонту багатоповерхівки за згаданою вами обіцянкою не виявлено. Жодного на всю країну. За 25 років. От і все.

Хочете ремонт у своєму будинку – робіть. Створюйте ОСББ – і робіть. Не хочете – не робіть. Твій будинок – твоя власність.

 

Дещо більше – тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!