Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Хтось проти утеплення… Що робити?

Добавлено 2017.04.10

Ваше ОСББ вирішило провести утеплення фасадів будинку. Але кілька співвласників проти. І відмовляються сплачувати визначені загальними зборами внески, необхідні для проведення робіт з утеплення. Чи можна щось зробити?

  1. Ідеальний варіант розвитку подій — ситуація, коли вдається зберегти добросусідські відносини, переконавши незговірливих співвласників поступитися власною точкою зору. Зробити це можна, аргументувавши, що лише комплексне утеплення будинку є справді ефективним. Ми писали про це тут.
  2. Неідеальний варіант розвитку подій. Описані дії таких співвласників є неправомірними. Так, згідно із ч. 5 ст. 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-ІІІ, рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов’язковим для всіх співвласників. Тобто якщо достатня кількість голосів була віддана «ЗА» утеплення, і було узгоджено розмір грошових внесків, тим, хто під час голосування виявився в меншості, не лишається нічого іншого, як їх сплачувати.
  3. Для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов’язків ОСББ має право звертатися до суду в разі відмови співвласника своєчасно та в повному обсязі сплачувати всі встановлені внески та платежі, у т.ч. відрахування до резервного та ремонтного фондів. Додаткового підкреслимо, що на практиці перспективи ОСББ у подібних судових справах хороші. Подробиці –тут.
Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!