Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Зовнішнє утеплення стін багатоповерхівки

Добавлено 2016.04.12
  1. Як правильно утеплити стіни своєї квартири?

А ніяк. Неможливо правильно утеплити стіни своєї квартири на довгий термін, якщо мова не йде про утеплення всіх зовнішніх стін всього будинку. “Латково” утеплюючись, ви можете добитися лише незначного потепління у вашій квартирі. Ефекту ж економії ви не досягнете, та й тепловий ефект з роками буде зменшуватися. Так, “латково” утеплену квартиру можна прогріти – але це не буде дешево. Про економію в такому випадку можна забути. Саме тому утеплювати стіни однієї квартири неправильно.

  1. Але ж все утеплюються? У місті тисячі латок на будинках! Не можуть же всі ці люди бути неправі?

Досвід показує, що люди можуть бути неправі. Особливо діючи під впливом тих, хто намагається активно продати послугу “латкового” утеплення, і в умовах низьких цін на послуги ЖКГ, коли, власне, не дуже важливо, скільки коштує тепло. Крім того, будь-який ремонт корисний: у ситуації “утеплення” зовнішніх стін квартири дійсно можна, наприклад, закрити тріщину. Звичайно, в цьому випадку стане тепліше. Але не від того, що ви утеплилися, а від того, що закрили тріщину.

  1. Так що не так з “латковим” утепленням?

Як і з усім латковим. Саме слово “залатати” вже несе в собі тимчасовість і ненадійність. Головна проблема “латкового” утеплення – утворення нових стиків і кутів. Очевидно, що саме на стиках і кутах відбуваються головні втрати тепла, там виникають цвіль і грибок. Коли ви утеплюєте тільки свою квартиру, ви тим самим збільшуєте площу контакту житла, що обігрівається – за ваш рахунок! – із зовнішнім холодним повітрям. Кути, що утворюються, є джерелом максимальних втрат – тепер, замість плоскої стіни, виникає ступінчаста конструкція, і втрати не змусять на себе чекати. Інший ворог – волога. В процесі зношування матеріалу на стиках і кутах виникає зволоження, що розповсюджується поступово по всій площі покриття – і будь-який енергозберігаючий ефект пропадає.

  1. Але ж якийсь ефект від “латкового” утеплення все-таки є, чи не так?

Безумовно, але ефект невеликий і короткочасний. ПОКИ матеріал новий (особливо, якщо це не традиційний пінопласт, а, скажімо, мінераловатні теплоізоляційні матеріали) і ЯКЩО роботи на стиках проведені дуже ретельно, ви відчуєте поліпшення. Але при цьому економити ви не зможете! Ваші витрати на оплату тепла не знизяться, хоча в квартирі стане тепліше. Вам стане тепліше – але й всесвіт ви будете гріти більше. А воно всесвіту треба? Воно треба продавцям палива – і немає сенсу їх підтримувати зі своєї кишені.

Так, ефект додаткового утеплення буде тимчасово перевищувати ефект додаткових тепловтрат. Але вже через сезон-другий виявиться, що все повернулося на круги своя. А далі буде тільки гірше.

  1. Тобто утеплити свою квартиру ефективно неможливо?

Можливо, але тільки за умови утеплення всього будинку. У цьому випадку на будівлю надаватися додатковий “кожух”, єдиний і технологічно, і естетично. Ніяких додаткових кутів і стиків не виникає. Оскільки це серйозний проект, за його виконання не візьметься “вуйко з ринку” – це буде ліцензована компанія, яка і роботи проведе на високому рівні, і гарантію на них надасть. Естетичний же аспект, до речі, має своє грошове відображення – абсолютно точно, що квартира в утепленому за єдиним проектом будинку зросте в ціні, чого не скажеш про квартиру з “латковим” утепленням від невідомого виконавця.

  1. Як переконати сусідів-співвласників у необхідності такого загального утеплення?

Важко, але можливо. Досить показати, що загальне утеплення зовнішніх стін будинку допоможе заощадити до 25% від рахунку за оплату тепла. Якщо у вас в будинку ще немає Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – ОСББ – створіть його, зараз це зробити нескладно. Дуже скоро всі ваші сусіди зрозуміють, що спільними зусиллями вирішувати виникаючі проблеми набагато ефективніше. І для гаманця корисніше.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!