Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Користування коморами: подробиці

Добавлено 2018.01.22

Всі власники квартир і нежилих приміщень в багатоквартирному будинку є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (в тому числі допоміжні, такі як колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти та машинні відділення ліфтів). Тобто право володіння, користування та розпорядження допоміжними приміщеннями мають усі співвласники житлового будинку.

При цьому спільне майно багатоквартирного будинку не може бути поділено між співвласниками, і такі співвласники не мають права на виділення в натурі частки із спільного майна багатоквартирного будинку.

Таким чином вирішення питань щодо використання допоміжних приміщень, наприклад оренди, можливе лише за згодою мешканців будинку, незалежно від того, чи створено ОСББ у такому будинку, чи ні. Така згода зазвичай надається загальними зборами мешканців

Якщо в будинку створено ОСББ, співвласники можуть за рішенням загальних зборів об’єднання передавати комори в користування, у тому числі на умовах оренди, фізичним та юридичним особам за умови, що не будуть погіршені умови експлуатації багатоквартирного будинку.

БУДЬТЕ УВАЖНІ! Правління ОСББ за дорученням загальних зборів має укласти договір оренди з фізичною або юридичною особою щодо приміщень, які перебувають у спільній власності. Орендар має бути ознайомлений із статутом об’єднання, правами та обов’язками членів об’єднання, тобто в статуті ОСББ повинна бути передбачена така можливість.

Подробиці – тут

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!