Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Лист з військомату: обов’язки голови ОСББ

Добавлено 2017.08.31

Чи зобов’язаний голова ОСББ надавати інформацію про мешканців (співвласників), якщо він отримав лист із військкомату?

Прямих вимог і приписів для ОСББ щодо мобілізаційної підготовки та військової служби законодавство не містить.

Але ОСББ – це юридична особа. Чи має ОСББ відповідні зобов’язання по інформації щодо мобілізаційної підготовки та забезпечення військового обліку?

Безумовно, ОСББ як організація та роботодавець має вести облік військовозобов’язаних, резервістів і призовників із числа працюючих в ОСББ і надавати звітність із цих питань відповідним органам держвлади, іншим держорганам й органам місцевого самоврядування та забезпечувати своєчасне прибуття працівників, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації.

Але ОСББ не веде первинно-персональний облік військовозобов’язаних і не зобов’язане виконувати приписи щодо своєчасного подання відомостей про призовників і військовозобов’язаних відповідним районним (міським) військкоматам. Адже воно не належить до організацій, що здійснюють експлуатацію будинків, а провадить господарче забезпечення діяльності ОСББ власними силами (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб’єктів господарювання.

Чи повинен голова ОСББ надавати військкомату інформацію про мешканців багатоквартирного будинку на його запит?

Для того щоб використовувати чи поширювати конфіденційну інформацію про мешканця багатоквартирного будинку, потрібно отримати його згоду й бути розпорядником такої персональної інформації. До конфіденційної інформації про фізособу належать, зокрема: дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата й місце народження. Без згоди фізособи можна поширювати інформацію тільки у випадках, визначених законом.

Голова ОСББ не має права надавати конфіденційну інформацію (зокрема, адресу, дату й рік народження) щодо мешканців багатоквартирного будинку без їхньої на те згоди.

Таким чином, у разі отримання листа-запиту з військкомату спершу потрібно з’ясувати, які правові підстави для надання такої інформації. Також варто підготувати відповідь на такий запит, обґрунтувавши неможливість надання конфіденційних даних.

За посиланнями на норми законів – сюди.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!