Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

ОСББ… Паркінг… Гаражі…

Добавлено 2017.11.01

А тепер – про головне:) Про паркування при будинку, де створено ОСББ. І про гаражі.

 

Чи можна перекривати в’їзд (та вхід) на прибудинкову територію?

Можна, але за трьох умов:

  • ділянка має бути відведена, тобто ОСББ повинно мати документи з позначенням меж;
  • рішення про перекриття мають прийняти загальні збори ОСББ;
  • в’їзд на територію має бути можливим для автомобілів швидкої медичної допомоги та пожежних автомобілів у будь-який час.

 

А яка ситуація з підземним паркінгом? Хто кому що винен?

Відповідь залежить від того, чи є підземний паркінг частиною будинку.

Якщо паркінг є відокремленим від багатоквартирного будинку об’єктом нерухомості, то його власники (або власник) не мусять брати участь в утриманні будинку.Так, це вочевидь несправедливо, але такий закон.

Якщо ж паркінг є частиною будинку і самостійним об’єктом права власності, то ситуація нічим не відрізняється від звичайної ситуації з нежитловим приміщенням і власники паркінгу беруть участь в утриманні будинку так само, як і інші співвласники.

 

Чи можна брати платню за парковку авто на прибудинковій території з тієї людини, яка орендує квартиру у співвласника будинку?

Ні, це заборонено законом.

 

Як можуть припаркуватися авто гостей

Якщо розмір прибудинкової території не дозволяє облаштувати окрему гостьову паркову (хоча б на декілька машино-місць), правила та умови паркування автомобілів, що належать відвідувачам співвласників, слід погоджувати на загальних зборах. Зокрема – можливість в’їзду таких автомобілів на прибудинкову територію взагалі (особливо якщо вона обмежена, скажімо, шлагбаумом), час перебування таких автомобілів на відповідній території тощо.

 

Якщо на прибудинковій території побудовано гараж з оформленням права власності на цю земляну ділянку за часів перебування землі у комунальній власності, то наскількі це правомірно?

Права власності на земельну ділянку замало, аби стверджувати про законність будівництва. Водночас власник будівлі мав отримати документ, який дає право виконувати будівельні роботи, затвердити проект будівництва тощо. Якщо цього дотримано не було – є підстави визнавати зведення житлової прибудови самочинним будівництвом.

 

Яка процедура встановлення дорожніх знаків на території двору?

Погоджувати встановлення дорожніх знаків слід з Управлінням безпеки дорожнього руху Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України. При цьому в вас мають бути достатні обґрунтування для такого встановлення, оскільки на загал дорожні знаки в подвір’ях не встановлюються.

 

Більше та детальніше – тут

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!