Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

ОСББ проводить капремонт. Чи може хтось не платити?

Добавлено 2017.11.14

Загальні збори вирішили провести в будинку капітальний ремонт. Чи може той, хто проти, не платити?

Звісно, ні. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов’язковим для всіх співвласників

А що робити, якщо хтось не хоче платити?

Законом визначено, що  одним з прав ОСББ право вимагати від  співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених  законом та статутом об’єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного  фондів. В разі несплати кимось з членів ОСББ відповідних сум об’єднання дійсно матиме повне право звернутися до суду.

Небажаючі мають можливість хоча б за щось “зачепитись”?

Перш за все – це неправильне проведення та оформлення протоколів зборів співвласників. Якщо там будуть помилки – то це є найпростіше, до чого матимуть претензії небажаючі платити.

Ще одна “зачіпка” – норма, згідно з якою співвласники зобов’язані забезпечувати технічне обслуговування та  проведення у разі необхідності  поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку. Тоді долю ремонту може визначити будівельно-технічне експертне дослідження. Варто прописати в статуті ОСББ чітку норму, коли саме ця експертиза доцільна (наприклад, якщо за попередньою оцінкою вартість капітального ремонту перевищує, скажімо, 100 000 грн, та проти проведення такого ремонту віддано, приміром, 5 чи більше відсотків голосів).

Значно більш детально – тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!