Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Перевір себе! 7 простих тверджень про ОСББ: правда чи брехня

Добавлено 2016.08.16

За кожну правильну відповідь зарахуйте собі одне очко. Та чому одне? Зарахуйте собі по ДВА очка!

 

№1: держава змушує нас створювати ОСББ

Відповідь №1: БРЕХНЯ. Закон передбачає кілька варіантів управління, серед яких є і збори співвласників, і управитель, і ОСББ. У будь-якому випадку тільки співвласники визначають для себе спосіб управління своїм багатоквартирним будинком.

 

№2: брати участь в створенні ОСББ можуть тільки власники житлових квартир, власники нежитлових приміщень бути членами ОСББ не можуть

Відповідь №2: БРЕХНЯ. Власники нежитлових приміщень можуть брати участь в створенні і роботі ОСББ на тих самих умовах, що й власники квартир.

 

№3: що б не сталося з кредитами, які бере ОСББ, співвласники не можуть втратити свої квартири

Відповідь №3: ПРАВДА. Всі кредити, що видаються банками ОСББ, є беззаставними. Це означає, що квартири не закладаються і не можуть бути відібрані у власників.

 

№ 4а: Власники багатоповерхівок з ОСББ будуть самі ремонтувати свої будинки

Відповідь № 4а: ПРАВДА. ОСББ можуть, використовуючи пільгові кредити, ремонтувати і модернізувати свої будинки. І економити свої гроші.

4б: Будинки без ОСББ буде ремонтувати держава

Відповідь № 4б: БРЕХНЯ. Держава не буде ремонтувати і модернізувати вашу власність. По-перше, у держави немає грошей; по-друге, чому це держава зобов’язана піклуватися про вашу власності; по-третє, жодного випадку повної комплексної модернізації багатоквартирного будинку не було зафіксовано.

 

№5: ОСББ можна спокійно створювати навіть в тому будинку, де живе багато субсидіантів

Відповідь №5: ПРАВДА. Створення ОСББ ніяк не впливає на отримання власниками субсидій або на їх розмір. Коли ж ОСББ бере кредит за державною програмою підтримки енергоефективності, то держава компенсує ОСББ тим більші суми, чим більше субсидіантів є у ОСББ. Таким чином, якщо у вашому ОСББ живе багато тих, хто отримує субсидії, розміри держкомпенсацій можуть збільшитися з 40% до, наприклад, 70%.

 

№6: ОСББ краще створювати групою будинків, розташованих поруч. Одному будинку не варто створювати ОСББ – це невигідно

Відповідь №6: БРЕХНЯ. Все точно навпаки. Згідно із законом: один будинок – одне ОСББ. Практика створення одного ОСББ для кількох будинків не дуже поширена, в основному тому, що приймати спільні рішення з сусіднім будинком і боротися з неплатниками в сусідньому будинку реально досить важко. Найкраще сусіднім будинкам створити ОСББ окремо, а після – об’єднатися в асоціацію ОСББ.

 

№7: жителі багатоповерхівки можуть легко контролювати роботу голови і правління ОСББ

Відповідь: ПРАВДА. Вищим органом управління ОСББ є загальні збори. Загальні збори як обирають главу і правління, так можуть і переобрати їх. Правління – виконавчий орган, і є підзвітним зборам. В ОСББ обирається ревізійна комісія, також збори можуть залучити незалежного аудитора. Все у ваших руках!

 

Підрахували набрані вами очки? – Дуже добре! Значить, ви вмієте рахувати. І значить, ви розумієте, що ОСББ – це дуже вигідно. Не втрачайте час і гроші, створюйте ОСББ!

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!