Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Підвали багатоповерхівки – чиї вони? Хто Зна.

Добавлено 2017.05.16

Чиє це все? Підвали, горища, інші приміщення, які не є квартирами – ОСББ намагаються зрозуміти, чиє це все.

Наприклад, підвали: чи належать вони до спільного майна співвласників та чи можуть перебувати в приватній власності.

Для правильної правової оцінки ситуації необхідно розуміти, які закони діяли в той чи інший момент — на дату набуття у власність підвального приміщення. Подробиці – тут.

А коротко кажучи, так:

  1. Законодавчі акти, які регулювали питання спільного майна багатоквартирних будинків, за роки незалежності змінювалися декілька разів. Під час вирішення конкретного спору щодо підвальних приміщень слід застосовувати ті акти, які діяли на момент виникнення спірних відносин.
  2. За загальним правилом підвали відносяться до допоміжних приміщень багатоквартирного будинку та перебувають у спільній власності співвласників багатоквартирного будинку. Проте головним критерієм, на підставі якого певне приміщення відноситься до допоміжних приміщень будинку, є його цільове призначення.
  3. На жодному з історичних періодів не діяли імперативні норми, які б категорично забороняли можливість приватної власності на підвальні приміщення. У кожному конкретному випадку слід з’ясовувати, що за приміщення є предметом спору, яке їх цільове призначення, чи розташовані в ньому інженерні мережі будинку тощо.

Таким чином, відповідь на головне питання така: Хто Зна.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!