Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Приєднання до ОСББ другої секції будинку

Добавлено 2018.01.13

Тут йдеться про випадок з будинком, секції якого зареєстровані під однією адресою. Наприклад, будується друга секція будинку, а перша секція вже заселена і там створене ОСББ. Питання полягає в тому, яким чином інвестори (власники квартир у другій секції) можуть приєднатися до створеного ОСББ.

Чому може виникнути таке питання?

Наприклад, забудовник бажає, щоб друга секція обслуговувалася б в ЖЕКу, тобто не так, як перша.

Зрозуміло. То що треба знати про це?

Приєднатися до ОСББ до моменту оформлення права власності на квартири інвесторам (майбутнім мешканцям) не вдасться. Однак і забудовникові, аби реалізувати свій намір, доведеться зважати на низку умов.

Пояснюємо детальніше. Учасниками ОСББ можуть бути виключно особи, що є власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного  будинку, тобто ті, чиє право на відповідні приміщення документально підтверджене та зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Відповідно, допоки такі особи у визначеному законом порядку не набудуть статусу власників, приєднатися до ОСББ вони не зможуть.

Але і для забудовників існують певні юридичні перепони щодо передачі секції будинку в управління ЖЕКу. З точки зору чинного законодавства неможливо, аби до ОСББ входила лише частина співвласників. Якщо було прийнято рішення по створення і реєстрацію ОСББ, то до такого об’єднання входять усі власники квартир та нежитлових приміщень у відповідному багатоквартирному будинку. Відповідно, якщо забудовник бажає, аби секція будинку, яка нині зводиться, управлялася ЖЕКом, необхідно, аби були скликані загальні збори співвласників, на яких у встановленому законом порядку прийнято рішення про передання в управління відповідному ЖЕКу (як управителю) усього будинку. Тобто обох секцій,  а не лише новозбудованої (другої, яка нині на етапі будівництва).

А скільки голосів під час голосування за загальних зборах має забудовник? В нього ж вся друга секція…

Згідно закону, якщо загальна площа квартир та/або  нежитлових  приміщень другої секції будинку є більшою, аніж загальна площа квартир та/або нежитлових приміщень першої секції, забудовник на загальних зборах матиме усього лише один(!) голос.

Якщо ж загальна площа квартир та/або  нежитлових  приміщень другої секції не перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, голосування відбуватиметься у загальному порядку. Тобто у співвласників першої секції є всі можливості провести те рішення, яке вони вважають за правильне.

Чи можна почитати про це детальніше?

Так, тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!