Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Утеплення будинку: дійсно того варте?

Добавлено 2016.11.01

Тарифи на тепло, що невпинно зростають, змушують мешканців багатоповерхівок починати економити. А щоб почати економити насправді, треба зрозуміти: на чому саме? де втрачається тепло? чи можна модернізувати будівлю, якій вже більше 20-30 років?

Багатоквартирний будинок – складний організм, і щоб модернізувати його правильно, треба дещо знати. Наприклад, про правило олівця. Візьміть   контур утеплення будинку та обведіть його олівцем. Ви, напевно, не зможете цього зробити: в контурі будь-якої нашої з вами багатоповерхівки є неутеплені фрагменти, так що олівець прийдеться відірвати від контуру, і не один раз. Неутеплені двері, дах, горище, підвал, вікна, стіни… Здається, можна вивернути “правило олівця” – в наших будинках можна обвести “контур холоду”, замкнути олівцем місця, що втрачають тепло.

Досвід європейських міст, звідки до нас прийшло “правило олівця”, доводить: на правильному утепленні можна економити до 70%. Навіть в будинках, що були збудовані неякісно, у радянські часи, наприклад, у Польщі та у Східній Німеччині.

Таким чином, ми знаємо з досвіду успішних сусідів, що для справжньої економії та, до того ж, комфорту, нам потрібно зробити в своєму будинку комплексне утеплення за “правилом олівця”. Справа в тому, що, якщо контур утеплення розривається, утворюється “місток холоду”, і через нього інтенсивність теплових втрат сильно зростає. Саме тому абсолютно немає сенсу, з точки зору економії, в клаптиковому утепленні. Подивіться на картинку.

termo

Бачите, яка висока температура на межі між утепленою та неутепленою стіною? А раз там висока температура, то й тепловіддача висока. Саме так від нас втікає тепло. І той, хто утеплив лише свою квартиру, можливо, підвищив свій комфорт, але залишився з тим самим рахунком за тепло. До того ж і комфорт тимчасовий: скоро по кордонам утеплення почнеться руйнування стіни (завдяки тому, що температура по сторонам межі різна, виникає механічне напруга) та виникнення плісняви в разі поганої вентиляції (а вона в нас погана).

Таким чином, перш за все треба зрозуміти: клаптикове утеплення – не засіб економії.

Зрозумівши це, ми можемо нарешті подивитись на будинок як на цілісний організм. І починати робити в ньому все не на рівні окремої квартири, а для всієї будівлі.

Для того, щоб ми змогли вилікувати наш будинок, потрібно:

  1. Утеплити фасад. Існує лише два реально працюючих способи утеплення фасадів – технологія “мокрого фасаду” та технологія “вентильованого фасаду”. Про переваги та недоліки їх можна прочитати тут, але ви точно не повинні застосовувати технологію “термофарби” – вона не працює в географічних умовах України.
  2. Утеплити горища та підвал. Якщо ви робите утеплення стін, то знайдіть можливості і для утеплення горища та підвалу – неутеплені вони зменшують позитивний ефект від модернізації фасаду. Подробиці знов таки можна знайти тут.
  3. Не економити на якості матеріалів. Дотримуйтесь стандартів, обираючи матеріали та виконуючі роботи, – і тоді ви дійсно зможете зекономити на сплаті комунальних рахунків.

А квартири в якісно утепленій і модернізованій будівлі коштують на ринку нерухомості значно вище. То ж, окрім комфорту та економії, ви ще й інвестуєте у свою власність.

Про те, де взяти кошти на всі ці заходи, дізнайтесь на головній сторінці сайту www.tvoeosbb.org

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!