Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Ваша квартира – наскільки вона ваша?

Добавлено 2018.02.21

Ремонт та інші зміни у вашій квартирі – чим обмежуються ваші права?
Ви маєте право здійснювати ремонт і зміни у квартирі/нежитловому приміщенні за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
Три приклади.
Ситуація 1. Утеплення мешканцями зовнішньої стіни квартири, тобто частини фасаду будинку.
Попри поширеність таких заходів серед населення, із формально-юридичної точки зору, самовільне здійснення такого утеплення не відповідає вимогам законодавства, оскільки несучі конструкції будинку є спільним майном його співвласників, відтак, окремий співвласник не може самостійно його змінювати.
Юридичними наслідками такого порушення є поява в інших співвласників, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі — ОСББ) права вимагати демонтажу відпо¬відних утеплюючих конструкцій, у тому числі в судовому порядку.
Ситуація № 2. Утеплення та скління існуючих балконів і лоджій, улаштування нових і розширення існуючих балконів і їх скління; улаштування нових віконних прорізів і розширення існуючих віконних і балкон-них прорізів; зміна форм і кольорів віконних рам і балконних дверей.
Юридичні наслідки таких заходів — аналогічні викладеним вище.
Ситуація № 3. Установлення кондиціонерів.
Та сама історія… Фасад будинку знаходиться в спільній власності.
Що робити? Здійснювати такі роботи треба лише за наявності згоди з іншими співвласниками.

Подробиці – тут

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!