Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Як голосувати на зборах ОСББ?

Добавлено 2016.06.01

В чому взагалі проблема?

Співвласники ОСББ вирішують питання управління власним будинком на загальних зборах шляхом голосування. Але яким чином враховуються голоси – відповідно до площі квартири, відповідно до кількості зареєстрованих в ній мешканців або відповідно кількості власників? На це потрібно знати чітку відповідь.
Чи є норма закону щодо цих питань?

Згідно Закону про ОСББ, за загальним правилом кожен співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири чи нежитлового  приміщення  співвласника в загальній площі всіх квартир і нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. При цьому не враховується площа місць загального користування: сходових клітин, горища, підвалів тощо.

А наприклад?

Якщо загальна площа квартир і нежитлових приміщень будинку дорівнює 2000 метрів квадратних, одноосібний власник квартири площею 50 метрів квадратних володітиме 50 голосами (або 2,5% голосів), одноосібному власникові квартири площею 80 метрів квадратних належатиме 80 голосів (або 4% голосів) тощо.

Чи можна цей порядок змінювати?

Так, загальні збори можуть встановити інший порядок голосування, але у будь-якому випадку перше голосування відбудеться за цією нормою закону. Реальних варіанти всього ще два: «1 квартира = 1 голос» або «1 співвласник = 1 голос, незалежно від площі та кількості квартир або приміщень, що перебувають у його власності».

А якщо один з співвласників володіє більш ніж половиною площі будинку, то він що – може керувати сам?

Ні. На цей випадок в Законі про ОСББ прописано, що за таких обставин кожен співвласник на установчих зборах має один голос незалежно від кількості  та  площі квартир або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Це унеможливлює ситуацію, за якої власники приміщень, площа котрих перевищує половину від загальної, мали б можливість управляти будинком одноосібно.

Що відбувається, якщо співвласників однієї квартири декілька? Як вони голосують?

Вони володіють майном на праві спільної часткової власності і голосують відповідно до прав своєї частки. Наприклад, якщо загальна площа квартири становить 60 квадратних метрів, а її власниками є 2 особи із частками в праві спільної власності розміром 1/3 та 2/3, кожному зі співвласників житла належатиме кількість голосів, пропорційна 20 та 40 квадратним метрам площі відповідно.

При цьому рішення співвласників однієї квартири з одного й того самого питання можуть бути різними. Але, якщо співвласники квартирою володіють на правах спільної власності, тобто без визначення часток, то неможливо подати частину голосів «за», а частину «проти» даного рішення – треба домовлятись.

Більш докладно, з необхідними посиланнями та роз’ясненнями, про це можна прочитати тут

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!