Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Закон про енергоефективність будівель: що в ньому для ОСББ?

Добавлено 2017.10.07

В яких випадках застосування нового закону для ОСББ обов’язкове?
Основна мета Закону № 2118 — урегулювати на законодавчому рівні питання щодо підвищення енергетичної ефективності будівель. Серед іншого запроваджується процедура сертифікації енергетичної ефективності.
ОСББ стосуються лише два випадки:

  • сертифікація об’єктів будівництва (нового будівництва (відноситься скоріше до проблем забудовника), реконструкції або капітального ремонту, прикладів якого на всю країну поки можна перерахувати на пальцях однієї руки)

або

  • сертифікація будівель, у яких здійснюється термомодернізація, на котру надається державна підтримка. При цьому Закон № 2118 установлює: у разі надання державної підтримки для термомодернізації будівель, що має наслідком досягнення класу енергетичної ефективності будівлі не нижче мінімальних сертифікація здійснюється після завершення термомодернізації за рахунок коштів державної підтримки. У такому випадку співвласникам не доведеться сплачувати за сертифікацію.

Що можна сказати щодо процесів проведення таких сертифікацій?
Мало що, оскільки до застосування норм Закону № 2118 на практиці мине багато часу, і потрібно ще прийняти чимало підзаконних нормативно-правових актів, які допоможуть зрозуміти, як працюватиме така сфера.
Нині недостатньо діючої нормативної бази, щоб робити прогнози стосовно того, яким чином Закон № 2118 та прийняті на його виконання нормативні акти вплинуть на ОСББ і мешканців багатоповерхових будинків. Однак про тенденції та розвиток цього питання ми інформуватимемо на нашому онлайн-ресурсі.
Певна річ, що якщо в багатоквартирному будинку не проводиться реконструкція чи капітальний ремонт і не передбачається звернення за наданням державної підтримки на заходи з термомодернізації, підстав для обов’язкового проведення в будинку заходів, передбачених Законом № 2118, немає.

Подробиці – тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!