Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Питання та відповіді

Земля під будинком – ОСББ!

Добавлено 2017.08.07

Лише вісім кроків відділяють вас від вашої землі під багатоквартирним будинком.

Отримати землю під багатоквартирним будинком у власність… Це важко?

Чесно кажучи, це не дуже просто. Але цілком можливо. І ми рекомендуємо зайнятися цим питанням просто зараз, тому що коли земля вже ваша – то вона таки ваша, а не чиясь… Ніхто на неї нічого не збудує, не викопає, не буде вирощувати конопель – без вашого дозволу, звісно. В цьому є сенс. Ми про це писали окремий текст.

Скільки землі можна отримати?

До земельних ділянок багатоквартирного житлового будинку належать: землі, на яких розташований жилий будинок; землі, на яких розташовані належні до такого будинку споруди; прибудинкова територія.

А що каже закон про відповідний порядок отримання землі? Платити треба?

«Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Що, все так просто?

На жаль, ні. Коли це в нас все було просто? Уряд мав би затвердити згаданий порядок ще 1 лютого 2016 року… Мав би. Але ні, й жодних пояснень.

То все ж таки – ні?

Ні. Тобто – так. Все можна, навіть треба, але – маєте виконати певні кроки. І краще зробити це зараз, поки Кабмін не оговтався. Ну, раз вже немає порядку – встановлюємо свій. Працюємо за загальною процедурою.

  • Крок 1. Подання до місцевої ради клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
  • Крок 2. Місцева рада в місячний строк розглядає клопотання.
  • Крок 3. Розроблення проекту землеустрою.
  • Крок 4. Погодження проекту землеустрою з територіальним органом Держгеокадастру й місцевим органом містобудування та архітектури.
  • Крок 5. Державна реєстрація земельної ділянки в державному земельному кадастрі
  • Крок 6. Проведення державної експертизи проекту землеустрою.
  • Крок 7. Затвердження проекту землеустрою місцевою радою.
  • Крок 8. Реєстрація права постійного користування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Може бути простіше?

Може. А може – і складніше. Багато чого залежить від місцевої влади. Але, як то сказати… “складніше, простіше…” – треба брати!

За суттєвими подробицями – обов’язково сюди!

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!