Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Новини

Хтось економить вже зараз. Чому не ви?

Добавлено 2017.03.20

Лайфхак для розумних

або

Кілька слів про те, як можна тепер і тільки тепер зробити власний будинок кращим і платити менше квартплати.

Все, що я бачу зараз, – це тотальне нерозуміння ситуації з боку моїх співвітчизників. Люди, не тупіть! Зараз відкрите «вікно можливостей», як влучно сказала одного разу Софія Лінн, керівник проекту «Енергоефективність в житловому секторі України».

Послухайте про це вікно. Бо воно закриється, і будете нарікати на себе.

В нас ніхто не довіряє державі. І, мабуть, це розумно у довготривалій перспективі. Кидали, кидають і будуть кидати. Але! Іноді стаються дива… Ми бачили одне таке тотальне диво: це приватизація наших квартир. Ви хоч розумієте, що це чудо? Навіть Ісус, ожививши Лазаря, не створив більшого.

Але чому, чому держава тоді це зробила? Бо не мала вибору. Спасти країну – а в 90-ті мова йшла про реальне виживання – могла тільки приватизація квартир звичайних людей, що створило справжній ринок – не тільки житла, а й взагалі, бо в людей з’явився який-неякий власний капітал.

І ми стали власниками. Безкоштовно, тобто – даром.

Тепер дивіться сюди. Уважно дивіться! Зараз в країні війна, криза, проблеми. Єдиний порятунок – це західні партнери. І ось ці партнери – які дають гроші, вони дають нам гроші! – і кажуть: а робіть що-небудь, щоб країна витрачала менше енергії, бо цю енергію ви купуєте в агресора. А це не потрібно не нам, не вам. Так шо давайте, давайте, бо грошей не дамо.

А! – каже наша держава, – а… це інша справа! Раз ви про гроші – ну то добре, зробимо програму «Теплі кредити», за якою будемо відшкодовувати від 20 до 70% тіла кредиту. Ми не маємо вибору, бо ви ж тоді грошей не дасте!

А потім так тихесенько-тихесенько: Але нікому про це не розповімо, тсс… І, як бачите, ніякої широкої інформаційної кампанії дійсно немає.

І ось в країні існує така ситуація: є люди, які вміють читати. Та ще й думати. І вони, так само тихо (бо краще ми візьмемо три, ніж ще два наших сусіди по одному) беруть ці кредити і роблять свої будинки економними, теплими, комфортними.

І якщо ці люди живуть в так званих «приватних» будинках, то вже взяли ці теплі кредити на вікна або на котли. А якщо в багатоквартирних будинках (вони теж приватна власність, бо квартири наші) – то створили ОСББ і взяли теплі кредити на встановлення чи індивідуального теплового пункту з погодним регулятором, чи на утеплення фасадів, чи просто на заміну вікон в місцях загального користування. А відшкодування від держави, а подекуди й від місцевих програм, роблять ці кредити по факту дешевше безпроцентних, з мінусовою ставкою. Тобто ви отримуєте більше грошей, ніж вкладаєте!

Почуйте, люди, що кажу: теплі кредити з державною компенсацією та отриманою економією – це інвестиція, яка починає відбиватись дуже швидко, іноді через два місяці!

Так не буває! Але це є. Держава вимушена дати нам таку можливість. Поки що це так…

Я до чого веду… Більше 200 тисяч сімей вже скористались цією програмою. Вони взяли сумарно більше 2,5 млрд гривень. Вони інвестували у власний будинок і мають з цього реальний профіт – тобто, гроші. Справжні. З Лесею або навіть Григорієм Сковородою. Щомісяця.

Скільки ця лафа буде продовжуватися – ніхто не знає. На цей рік гроші в бюджеті є. Західні партнери давлять, тому в цьому році все ще буде добре.

Ви бачили платіжки за тепло в своїх будинках цієї зими. Ті, хто брав участь у програмі, бачили свої – вони були вдвічі менші. Це реальність.

Не тупіть. В вас є шанс. Але «вікно можливостей» може зачинитись.

Давайте швидше. Весна-літо-осінь – до початку опалювального сезону – найкращий час для інвестицій у власний будинок, особливо у багатоквартирний.

Робіть. Будьте розумними.

І да прибуде з нами енергоефективність і західні донори, що, слава богу, пресують наші прекрасні Раду та Уряд. І так само нехай при нас буде наш власний мозок.

Та нехай все буде добре. Маємо на це шанс. Докладну інструкцію що робити можна скачати тут: OSBB-Invest-Book.

 

Борис Шавлов

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!