Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Новини

Енергоефективність: тепер це норма

Добавлено 2017.01.16

У новий рік – з новими будівельними нормами!

Віднині в Україні нові будівлі будуватимуться за енергоефективними правилами. Але справу лише розпочато – потрібно прийняти законодавчий пакет з енергоефективності.
Завантажити офіційний документ “Державні будівельні норми України. Теплова ізоляція будівель. ДБН В.2.6-31:2016 ” можна тут: DBN-V.2.6-31-2016-Teplova-izolyatsiya-budivel. Правила набудуть чинності 1 травня 2017 року.

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ представили нові Державні будівельні норми (ДБН) теплової ізоляції будівель, які розроблено з акцентом на енергоефективність. Завдяки новим правилам ми зможемо у 2,5-3 рази зменшити енерговитрати по відношенню до будівель радянського зразка. І навіть по відношенню до попереднього ДБН, який був розроблений у 2012 році, на 30%.

Прийняття цих норм – це імплементація Директиви Європарламенту і Ради ЄС 2010/31/ЄС „Про енергетичну ефективність будівель“. На один рік економія може скласти близько 150 млн кубометрів газу і близько 1 млн грн.
Головна зміна – це впровадження методики комплексної енергетичної оцінки будівель. Звісно, підвищуються вимоги до забудовників щодо енерговитрат нових будинків. Вважається, що дотримання нових норм призведе до підвищення вартості будівельних робіт лише на 1-2%, а економія буде, очевидно, дуже суттєвою.

Цього року заплановано зміни ще 27 ДБН, що дозволить значно покращати ситуацію з економією енергії та впровадити використання максимально ефективних рішень. Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи нові норми, однак зазначив, що для повноцінного запуску всієї системи необхідно прийняти законодавчий пакет з енергоефективності: закони “Про житлово-комунальні послуги”, “Про енергетичну ефективність будівель”, “Про комерційний облік”та “Про фонд енергоефективності”.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!