Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Новини

Краще бути незалежними – і самостійно брати кредити

Добавлено 2016.09.27

Будинок на 12 квартир, що розташований на вулиці Янгеля в Дніпрі, – типовий приклад повоєнної забудови міста. Цей будинок далекий від ідеалу сучасного багатоповерхового будинку – двоповерховий, зі старими комунікаціями і сумнівної якості фасадами. Проте в 2006-му співвласники створили об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) і взялися за справу. Очолює ОСББ Олександр Папсуєв.

Кількість і якість проведених робіт дивує:

в 2009 році – справили утеплення труб опалення в підвалі;

в 2011 році – зробили капітальний ремонт даху;

в 2012 році – замінили двері в під’їздах;

в 2013 рік -встановили тепловий лічильник (це дозволило ОСББ в 2 рази менше платити за тепло);

в 2014 році провели модернізацію системи освітлення під’їздів (і споживають всього 1-2 кВт/місяць замість 40-50 кВт/місяць раніше).

Олександр Папсуєв розповідає, що він, від імені співвласників, всі ці десять років чогось домагався: ремонту труб, даху, встановлення теплового лічильника … Іноді по три роки – але, як то кажуть, «вирішував» питання. При цьому квартплата в ОСББ «Янгель» – на заздрість мешканцям сусідніх будинків: 1 грн. 40 копійок з квадратного метра, і не змінювалася всі ці роки: Олександр знаходив можливості, домагався для свого будинку привілеїв. Але тепер, коли з’явилася державна програма підтримки кредитування, відзначає Олександр, жити стало простіше: не потрібно вклонятися можновладцями – кредит з 40% компенсацією від держави на енергоефективні заходи гарантуює економію для мешканців.

Так ОСББ «Янгель» стало першим в Україні (і єдиним поки в Дніпрі), яке взяло «теплий кредит» на 1,5 роки за програмою Держенергоефективності. Кредит невеликий, на 5700 грн., з заміни вікон в під’їздах (мешканці виплатили кредит за 8 місяців) – але завдяки такому кредиту жителі відчули можливість отримувати реальну вигоду завдяки кредитуванню. І тепер готові до наступного, набагато більш ефективного заходу – утепленню фасадів. Природно, взявши кредит. Так що ОСББ «Янгель», швидше за все, буде першим ОСББ Дніпра, що візьме другий кредит з компенсацією 40% тіла кредиту за програмою держпідтримки.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!