Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Новини

Софія Лінн: блакитний океан на 50 мільярдів доларів чекає на вас!

Добавлено 2017.10.09

Керівник проекту IFC (група Світового Банку) “Енергоефективність у житловому секторі України” Софія Лінн виступила на відкритті 9-го Форуму Сталої Енергетики SEF, що відбувається в Києві.

01

Пані Софія підкреслила, що зараз в країні відбуваються масштабні зміни в сфері енергоефективності. І цей ринок стає справжнім “блакитним океаном” для виробників енергоефективних технологій.

Особливе зростання чекає на ринок енергоефективних заходів для багатоквартирного житлового сектору. Софія Лінн наголосила, що для забезпечення нормальних ринкових відносин, а, отже, і стрімкого сталого розвитку житлово-комунальної сфери, необхідно, перш за все, завершити законодавчу реформу.

Зараз цей процес йде занадто повільно: прийняті закони не підтримуються підзаконними актами, а новий закон про житлово-комунальні послуги навіть і не прийнятий взагалі. А без цього нормальний розвиток цього ринку та, відповідно, зростання енергоефективності країни просто неможливо.

02

Пані Софія звернула увагу на необхідність отримання со-фінансування впровадження енергоефективних заходів як від української держави, так від донорів. Головуюча проекту “Енергоефективність у житловому секторі України” звернула увагу зібрання на позитивний досвід “теплих кредитів” з підтримкою від держави, що дозволили провести енергоефективні заходи у більш ніж 1000 ОСББ країни. Софія Лінн також підкреслила важливу роль багатьох органів місцевого самоврядування, які підтримали державну програму власними, що ще більше стимулювало людей проводити модернізацію багатоповерхівок. Однією з головних можливостей для сталого розвитку галузі вона вважає створений Фонд Енергоефективності, який запрацює на повну потужність у 2018 році.

Завершуючи виступ, Софія Лінн закликала присутніх дуже уважно придивитися до можливостей, які відкриває новий ринок енергоефективних заходів, місткість якого в Україні оцінюється щонайменше у 50 мільярдів доларів.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!