Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Новини

Статут: новий проти старого

Добавлено 2017.08.10

Реформування всієї тієї купи питань, що відносяться до сектору багатоквартирного житла, призводять до того, що треба у всім тим розбиратися. Кому це потрібно? Нам, співвласникам, це потрібно. Бо то є наша власність, і якщо не знати правил, прав, обов’язків та законів, – тебе обдурять. Факт. Так що – вперед! Будинок є нашим, і ми його не віддамо.

Ось, наприклад, просте, здавалося б питання статуту ОСББ – є типовий статут, і є, наприклад, той статут, що ваше ОСББ прийняло ще колись. Стандартна ситуація, здавалося б… Але тут є стільки всього! І, якщо в цьому не розібратися, то майже стовідсотково ви “попадете” – якщо не від контролюючих органів, так від ваших же сусідів.

Перш за все: усі ОСББ мають привести свої установчі документи у відповідність із вимогами чинного законодавства та Типового статуту ОСББ у чинній редакції. “Старий” статут діятиме лише у частині, яка повністю відповідає чинному законодавству.

Наприклад: в старому (прийнятому до 1 травня 2015 року) статуті занесено правило “один співвласник – один голос”. Але так голосувати в цьому випадку неможна. Звісно, зараз ОСББ може прийняти рішення про саме такий порядок голосування, але тільки проголосувавши за це по “стандартній” процедурі типового статуту – тобто, за принципом “пропорційно площі, що нею володіє співвласник”.

Якщо ж ви проголосуєте “по-старому”, то це рішення може й буде оскаржине, і в ОСББ виникнуть проблеми.

Тобто, підсумовуючи, порядок дій такий:

  • Збираєте загальні збори;
  • Голосуєте за зміни в Статуті за нормами “типового статуту”;
  • Реєструєте новий Статут у відповідних органах;
  • Почуваєтеся впевнено і в безпеці.

За подробицями – сюди.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!