Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Історії людей

Тамара Мирошниченко
Дніпро

Більшість мешканців Дніпра живуть у будівлях ще радянської забудови, термін експлуатації яких вже вичерпався або добігає кінця. Кожна з них має типові проблеми, які призводять не лише до дискомфортних умов проживання, а й до величезного марнотратства енергоресурсів. Цьогоріч дніпряни особливо відчули збільшення витрат на комунальні послуги. Проте є у місті співвласники, які змогли запобігти комунальній інфляції. Серед них – мешканці будинку за адресою Краснопільська, 4а.

Про досвід боротьби з шаленими рахунками розповідає мешканка будинку, головний бухгалтер об’єднання співвласників Тамара Мирошниченко.

«З початку існування ОСББ ми захопились ідеєю енергоефективності та активно втілюємо її. У цей період  ми провели дуже багато заходів, проте основні здійснили завдяки участі у різних програмах, які передбачали співфінансування», – розповідає пані Тамара. Мешканцям вдалося отримати бажане: в результаті термомодернізації споживання тепла знизилось з 580 до 300 Гкал за весь опалювальний період.

Співвласники трипід’їздної дев’ятиповерхівки вирішили розпочати енергоефективну термомодернізацію ще в 2006 році. Після реєстрації ОСББ за кошти міського бюджету в будівлі насамперед відремонтували дах.

Участь у конкурсних проектах

Першими програмами, до яких долучилось ОСББ, були конкурси міні-проектів від обласної державної адміністрації (ОДА). Декілька разів об’єднання ставало переможцем відбору Дніпропетровської ОДА. Це дало змогу отримати фінансування для оновлення електрики дому.

«Найбільше мене дратувала цілодобова робота освітлення у під’їздах. Навантаження на мережу було настільки великим, що у нас весь час в буквальному сенсі горіли вимикачі. Тому саме поняття «вимикачі» в мене викликало страшенну роздратованість, я просто мріяла впровадити таку систему, де вони будуть зовсім відсутніми. Я довго шукала і таки знайшла фахівців, які змогли на 100% втілити мій задум. Ми повністю переробили мережу освітлення. Вмонтували LED-лампи та встановили спеціальні астротаймери. Тепер все обладнання працює цілком автономно, самостійно переходить на зимовий чи літній час. Це дозволяє суттєво економити за рахунок зменшення споживання електрики  втричі. А зважаючи на різке підвищення тарифів, система окупилась за півтора роки», – пояснює Тамара Гаріївна.

Упродовж наступного етапу реновації житла на сходових клітинах старі вікна замінили на нові, енергоефективні. Спочатку квартировласники облаштовували металопластикові конструкції зі склопакетами своїм коштом. А згодом на допомогу прийшло фінансування з обласного бюджету, згідно з програмою, запропонованою ОДА. В результаті такого масштабного заходу мешканці будинку позбавились проблеми витоків тепла.

Залучення нових технологій

Ще одним важливим рішенням, якому, до речі, більшість мешканців не приділяє достатньо уваги, стало утеплення технічних поверхів з використанням новітніх стандартів. Одне горище теплоізолювали ековатою, інший – пінополіуретаном зі спеціальним напиленням.

Термомодернізація дала свої результати. При значному зниженні витрат тепла температура у квартирах суттєво підвищилась. За словами пані Тамари, навіть у той час, коли опалення відключили, а надворі було ще доволі прохолодно, у помешканнях було 18-20°С.

 

Перша публікація: дніпровська газета “Лица” (№27 від 05.06.2017), автор: Анастасія Ромазова

Добавлено 2017.07.25
Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!