Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Історії людей

Роман Алексійчук
Рівне

Будинок в Рівному, за адресою вул. Тиха 7, було збудовано в 2010 році. Тобто, за новими вже стандартами якості. І, здавалося б, немає причин для хвилювання – тут тобі і дахова котельня, і утеплення фасадів… Все добре?

У будь-якій ситуації є можливість економити. І в цьому будинку співвласники, що об’єднані в ОСББ «Мій Дім», зробили свій вибір: вони першими у місті Рівне встановили на даху сонячні колектори.

ОСББ має дахову котельню, і постачання гарячої води теж відбувається за допомогою цього обладнання. Система автоматизована, встановлено теплообмінник. Торік завдяки сучасній індивідуальній опалювальній системі ОСББ сплачувало за гарячу воду 58 гривень за метр кубічний, а загальноміський тариф був значно вищий – 86 гривень. За опалення виходило 3,81 гривні за квадратний метр, теплоенерго ж просило майже вдесятеро більше – 35. Але й це – не межа!

Система опалення та постачання гарячої води і цьому будинку дозволяє підключити сонячні колектори. На першому етапі співвласники вирішили встановити на даху 18 сонячних панелей. Вони збирають сонячне проміння і перетворюють його на теплову енергію. Колектори допомагають двом котлам нагрівати воду для 54 квартир, зменшуючи споживання газу.

Голова ОСББ «Мій Дім» Роман Алексійчук розповідає: «Завдяки сонячним панелям ми економимо 15% газу на опаленні та підігріві води. Влітку можемо взагалі відмовитися від газу для підігріву води. Наш будинок – це вдалий приклад впровадження ОСББ заходів з альтернативної енергетики».

Оскільки в Рівному існує Муніципальна програма сталого розвитку з фінансуванням 70% на 30%, де більшу частину відшкодовує місто, то ОСББ «Мій Дім» отримало значну допомогу.

Загальний бюджет проекту склав 590,840 тис. грн. З бюджету міста на проект виділено 413,588 тис. грн. і від ОСББ мало внести 177,252 тис. грн.

ОСББ мало невилику кількість власних коштів, тому співвласники прийняли рішення про залучення кредиту з державною компенсацією тіла кредита. При оформленні кредиту на суму 150,227 тис. грн. відшкодування по програмі Держенергоефективності «Теплий кредит» становило 63,429 тис. грн. Мешканцям довелося заплатити за встановлення надсучасного обладнання всього 113 823 грн., тобто по 2107 грн. з квартири. Таким чином, частка реальних грошей мешканців склала лише 19,3%

І економія газу вже цієї зими досягла 15%. Запланована економія за повний рік очікується на рівні 30%. При цьому в літні місяці можливе повне забезпечення постачання гарячої води в будинку лише за рахунок роботи сонячних колекторів. Тобто ціна гарячої води влітку в ОСББ «Мій дім» буде 0 грн.

ОСББ «Мій дім» в місті Рівне доводить ефективність надсучасних технологій в умовах звичайного багатоквартирного будинку. Окупність проекту – до двох років.

Побачивши позитивні зміни, в цьому році мешканці рівнянського ОСББ «Мій дім» планують встановити ще 18 сонячних панелей, завдяки чому досягнуть ще більшої економії.

Добавлено 2017.03.31
Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!