Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Історії людей

ОСББ Злагода
Харків

Будинок по проспекту Тракторобудівників 86/137 (10 поверхів, 4 під’їзди) у місті Харкові – яскравий приклад того, як можливо успішно вирішувати проблеми у власному будинку.

Цей будинок розташовано у найбільшому «спальному» районі міста Харкова та, можливо, всіє України – Салтівці. Поряд знаходяться десятки інших подібних будинків, але цей – особливий.

Бо в цьому будинку мешканці не чекають на «зірку з неба», а беруть і роблять послідовні дії для збільшення комфорту свого проживання та зменшення рахунків за «комуналку».

З моменту створення ОСББ у будинку зроблено багато:

  • Замінені вікна у місцях загального користування;
  • Встановлено лічильник теплової енергії;
  • Модернізовано систему освітлення у будинку.

Але це був тільки початок.

Крок за кроком. Історія

Ідея встановлення ІТП (індивідуального теплового пункту) із автоматичним погодним регулюванням з’явилася у голови ОСББ «Злагода» Тетяни Суворової ще на початку 2015 року.

Але рішення про встановлення ІТП було прийнято влітку 2016 року, коли після багаторазових консультацій із представниками Проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» були надані відповіді на всі питання щодо процедури отримання компенсації. Додатковим приємним «бонусом» стало прийняття обласної програми компенсації на енергоефективність у розмірі 20% від тіла кредиту.

На загальних зборах мешканці ухвалили рішення скористатися «теплим кредитом» на встановлення ІТП і на початку вересня 2016 року ОСББ «Злагода» отримало кредит в Укргазбанку на 231 000 грн., на 5 років під 22% річних. Державна компенсація склала – 92 000 грн., компенсація від області – 46 000 грн.

FAQ-20-2

Встановлення ІТП: самі компенсації

Ще одним приємним сюрпризом для мешканців стало прийняття міської програми компенсації на заходи з енергоефективністі для ОСББ в розмірі 20%! Тобто зараз харківські ОСББ отримають компенсацію у розмірі 40% від держави + 20% від області + 20% від міста Харкова = разом 80% компенсації!

Таким чином, сума усіх компенсацій для ОСББ «Злагода» склала 185 000 гривень! ОСББ залишилося сплатити залишок у розмірі 46 000 гривень + відсотки по кредиту.

Економія

Після встановлення ІТП мешканці будинку зекономили за період жовтень-листопад 2016 року 40 Гкал, або 50 280 грн., у порівнянні із аналогічним періодом 2015 року, який вони сплачували за лічильником!

Прогнозований період окупності всього проекту (231 тис. грн.) при діючих тарифах – 5,5 місяців.

А окупність проекту після отримання всіх компенсацій – 2 місяці!

Тому мешканці не стали чекати та погасили кредит через 3 місяці користування.

Прогнозна економія за 5 років складає 1 500 000 гривень.

Чи воно того вартує? Безумовно. Доведено в Харкові.

7

Добавлено 2017.01.30
Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!