Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Історії людей

Олександр Папсуєв
Дніпро

Будинок в Дніпрі, по вулиці Янгеля 33, типовий приклад повоєнної забудови міста. Цей будинок дуже далекий від сучасної багатоповерхової будівлі – двоповерховий, на 12 квартир, зі старими комунікаціями та неякісними фасадами. Але навіть за таких несприятливих умов з будинку можна зробити лялечку. Особливо – коли робити разом.

2006 рік – створення ОСББ;

2009 рік – утеплення труб опалення в підвалі;

2011 рік – капітальний ремонт даху;

2012 рік – заміна дверей в під’їздах;

2013 рік – встановлення теплового лічильника;

2014 рік – модернізація системи освітлення під’їздів

2015 рік – заміна вікон у місцях загального користування;

2017 рік – утеплення фасадів (план).

Чому ОСББ “Янгель” зробило так багато? Тому що співмешканці розуміють, що разом вони дійсно можуть зробити своє життя кращим та, перш за все, економнішим.

Встановлення лічильника – 50% економії. Вражає? А 96% економії хочете? Модернізація освітлення – 2 кВт /місяць замість 50 кВт /місяць!

Голова ОСББ “Явір” Олександр Папсуєв певен в розумності дій: “В нас всього 12 квартир, і ми працюємо як ОСББ вже більше 10 років. Ми звикли все робити самі. Тому, коли я почув, що почалася програма кредитування ОСББ з державною компенсацією 40% – ми миттєво зібрали необхідні папери, звернулися в банк і, як з’ясувалося, першими в Україні кредитувалися по цій програмі”.

Олександр Папсуєв від імені співвласників всі десять років існування ОСББ чогось домагався: ремонту труб, даху, встановлення теплового лічильника … Іноді по три роки – але, як то кажуть, «рішав» питання: Олександр знаходив можливості, домагався для свого будинку привілеїв. Тепер, коли з’явилася державна програма підтримки кредитування, стало простіше: не потрібно бити поклони перед можновладцями – кредити з 40% компенсацією від держави на енергоефективні заходи гарантують економію для мешканців. При цьому квартплата в ОСББ «Янгель» – на заздрість мешканцям сусідніх будинків: 1 грн. 40 копійок з квадратного метра, і не змінювалася всі ці роки.

DSC_5152

Ось приклад економії в цифрах:
20 липня 2015 року ОСББ “Янгель” взяло кредит на заміну вікон у місцях загального користування на 1,5 роки на суму 5700 гривень. А з них 40% – компенсація від держави! Компенсацію від держави було отримарно вчасно, і тому мешканці погасили кредит за 8 місяців, суттєво (53%) зекономивши на виплаті відсотків.

Відчувши тепло і комфорт у під’їздах та економію на оплаті тепла (6%), мешканці ОСББ “Явір” взялися до нової справи: утеплення всього будинку. Зараз розробляється проект модернізації та готуються документи до подання в банк на отримання чергового кредиту за підтримки Держенергоефекивності. Очікувана економія по споживанню тепла в будинку складе близько 30%.

Побачивши успіх ОСББ “Явір”, до нього приєднався і сусідній будинок на 6 квартир, де за 2016 рік вже були проведені першочергові заходи з підвищення комфорту та безпеки (ліквідовано підтікання, замінені двері, зроблений ремонт у під’їзді). На черзі – заходи з термомодернізації: заміна вікон та дверей. Так само з “теплим” кредитом з державною компенсацією.

Маленькі будинки – великі справи. Це можливо. Доведено у Дніпрі.

Добавлено 2017.01.18
Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!