Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Історії людей

Марта Дударенко
Нова Борова

ОСББ “Пролісок” з смт. Нова Борова Хорошівського району Житомирської області, де мешкає 5000 жителів, робить своє життя кращим.

Це невеличкий,  4-х поверховий будинок на 24 квартири загальної площі 1471,4 кв.м. з індивідуальним електричним опаленням в кожній квартирі.

Чи не ці люди мають розуміти, що таке енергоефективність? – Саме тут і розуміють: ОСББ вже двічі скористалось державною програмою підтримки енергоефективних заходів. І саме мешканці Нової Борови знають, що можна скористатись компенсаціями від держави та місцевої програми підтримки енергоефективних заходів.

Два кредиту з відмінним результатом:

2015 рік – кредит на заміну вікон у місцях загального користування;

2016 рік – кредит на заміну дверей в під’їздах та підвалах.

стало було

Запорукою успіху цього ОСББ є ентузіазм й активна життєва позиція заступника голови ОСББ Марти Дударенко, яка, працюючи на громадських засадах, однією з перших в Житомирській області повірила сама  і переконала співвласників свого будинку взяти участь в Державній програмі підтримки енергоефективних заходів. А отримавши реальний ефект від  заміни вікон – естетичний вигляд будинку, збільшення температури в під’їздах і в самих квартирах – рішуче зважилась на другий проект.

При цьому розмір внеску на утримання будинку не збільшився й досі складає всього 1,10 грн/кв.м.

Пані Марта підкреслює: «Наші співмешканці швидко зрозуміли: так зване «вікно можливостей» як відкривається, так і зачиняється. Зараз це вікно відкрито: ми можемо подбати про комфорт в своєму будинку, витративши мінімум власних грошей і «відбивши» їх за рахунок держкомпенсацій та економії»

В жовтні 2015 року ОСББ “Пролісок” взяло перший кредит на 38 220 грн на заміну вікон в під’їздах. Окрім державної компенсації (18 632 грн.) співмешканці отримали відшкодування  і за  місцевими програмам підтримки – обласною (5 733 грн.) і районною (5 733 грн.). Станом на 01.02.17 по цьому кредиту  залишилось сплатити лише 6 818,46 грн. (місячний платіж 234,95 грн), та вони цей кредит сплатять за кілька місяців, оскільки багато мешканців платять внески на утримання будинку наперед на цілий рік. Місячний платіж по кредиту – 9 грн. 79 коп. з квартири.

FAQ-22

Другий кредит ОСББ “Пролісок” в сумі 31 680 грн взяли на заміну дверей в під’їздах та підвалах у 2016 році. З державного бюджету отримали 16 632 грн. компенсації, з обласного – 4752,0 грн., така сама сума буде виплачена як компенсація від селищної ради, що так само прийняла місцеву програму підтримки енергоефективних заходів.

Реальна вартість заміни дверей для ОСББ “Пролісок” – 5 544 грн. Станом на 01.02.2017 по цьому кредиту ОСББ залишилось сплатити лише 9534 грн. (місячний платіж 293 грн). Місячний платіж по кредиту – 12 грн. 72 коп. з квартири.

Тобто ОСББ “Пролісок” з селища Нова Борова, Хорошівського району Житомирської області за 22 гривні на місяць з квартири мають в своєму будинку нові вікна та двері, затишок і тепло і, крім того, економію.

Скоріш за все, у 2017 році будинок зважиться на комплексне утеплення.

«Вікно можливостей» жити краще і економити вже сьогодні наразі відкрито. Доведено в ОСББ “Пролісок” в селищі Нова Борова.

Добавлено 2017.02.15
Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!