Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Історії людей

Стефанія Климко
Львів

Вже майже три роки минуло з того часу, коли в нас трапилася біда – районна котельня закрилася на невизначений термін. Та львівська зима була холодною і сирою. Ми навіть вийшли на шосе, перекрили рух, щоб звернути увагу на себе, але тоді все було марно. Я зрозуміла, що наша історія – а, можливо, навіть і трагедія, взимку-бо як без тепла? – буде повторюватися з року в рік. І ми вирішили управляти нашим будинком самі, за допомогою ОСББ – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Але гроші від того, що ми взяли управління на себе, не з’явилися. І ми, співвласники будинку, зрозуміли, що тільки кредит реально може змінити наше життя на краще. Заміна труб, новий котел, модернізація самого будинку для того, щоб втрати енергії були мінімальними. Звичайно, без кредиту можна і обійтися. Але “живі” гроші дозволяють зробити необхідне вже зараз.

Завдяки комплексній, для всього будинку водночас, теплоізоляції стін, даху і вікон (включаючи і місця загального користування) можна домогтися зниження споживання тепла на 30-40%. І все це на тлі зростаючих тарифів та інфляції. Краще вкласти гроші вже зараз і споживати менше вже сьогодні! Тобто зобов’язання по кредиту можна оплачувати за рахунок зменшення видатків на тепло, а постійна інфляція теж допомагає позичальникові! І при цьому ми живемо в теплі вже зараз, а не колись там.

Зараз Рада прийняла закон “Про особливості реалізації права власності в багатоквартирних будинках”, який значно поліпшить взаємодію жителів багатоквартирних будинків із зовнішніми структурами – як державними, так і комерційними. Працює державна програма компенсації 40% тіла кредиту і безліч місцевих програм по відшкодування кредитних відсотків. Так що тепер вирішувати питання набагато легше.

До мене звертається багато хто – ті, кого цікавлять поради практика. Я консультую нові ОСББ та про порядок зібрань, і про те, як вигідніше укладати угоди, як говорити з владою. І що цікаво – в кожному будинку є мешканці, які не розуміють переваги ОСББ, з ними ми ведемо багатоденні розмови, переконуємо. Але ці люди в основному не молоді. А ось з молодими мені говорити легко, вони цінують і чужий час, і роботу. Молодь готова змінювати застарілі методи управління будинками. Так що мені з ними працювати простіше, ніж з людьми мого віку. Тільки разом ми – сила!

Добавлено 2015.10.05
Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!