Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Історії людей

Лілія Мартинова
Каховка

Є люди, які своєю діяльністю впливають на життя цілого міста. Які на власному досвіді доводять можливість змін. Саме такою людиною є голова Асоціації ОСББ “Спільна справа” міста Каховка Херсонської області Лілія Мартинова. Її робота – це той поштовх, від якого зрушується з місця ціле місто, і результати цього руху мешканці будуть шанобливо згадувати через десятиліття.

Наша історія – це історія успіху низки ОСББ невеликого міста Каховка в Херсонській області. Лілія, зрозумівши можливості, що відкриваються для співвласників багатоквартирних будинків з початком дії Державної програми підтримки “теплих кредитів”, звернулась з пропозицією до співвласників будинку, де була головою ОСББ.

ОСББ “Мелітопольська 182” почало з нескладного, але важливого й показового для мешканців будинку заходу – з заміни освітлення у місцях загального користування у під’їздах. Це п’ятиповерховий, восьмипід’їзний будинок, і, зрозуміло, ОСББ багато коштів має витрачати на освітлення. Та вихід є – заміна ламп розжарювання на ЛЕД-освітлення. Але це потребує немалих коштів. Тому співвласники вирішили залучити кредитні кошти: 22 вересня 2015 року ОСББ “Мелітопольська 182” взяли кредит в “Укргазбанку” на 11184 грн. Менше ніж за два місяці мешканці отримали державну компенсацію – 5600 грн., що складає рівно половину займу. Це добре, але це не головне. Головне – це отримана економія: оплата за освітлення місць загального користування у такому самому будинку поруч – 1100 грн, а ОСББ “Мелітопольська 182” платить лише 300 грн.! Економія – 73%, 800 грн. на місяць. Зрозуміло, що окупність такого проекту, навіть враховуючи відсотки по кредиту, – не більше ніж рік. А далі – лише економія.

Співвласники сусіднього будинку, дев’ятиповерхового, трипід’їзного, з ОСББ “Мелітопольська 184”, побачивши, що система працює, того ж 2015 року взяли кредит на енергоефективні вікна в місцях загального користування. Сума тут була, звісно, більша, але більшою була й компенсація від держави – з 82336 грн. було компенсовано 46710 грн., 57%. Та головне – в будинку було вирішено стару проблему холоду в під’їздах, тепер тут тепло й затишно. Відповідно це відобразилось й на рахунках за тепло – звісно, оплата дещо зменшилась. Кредит виплатили за рік, разом с процентами враховуючи компенсацію співмешканці виплатили 44055 грн. – тобто реальна вартість вікон склала 53,5% від номінальної!

Голова асоціації ОСББ Лілія Мартинова: “Зрозумійте, завдяки “теплим кредитам” з державною компенсацією  ми маємо можливість купувати товари та послуги для ОСББ значно дешевше. Наприклад, купуємо і встановлюємо вікна за вдвічі меншу суму. Це проста реальність, і ми користуємося цією нагодою настільки, наскільки це можливо.”

Побачивши результат сусідів, ОСББ “Мелітопольська 182”, яке до того встановило ЛЕД-освітлення, так само вирішило зробити свої під’їзди теплішими – кредит на енергоефективні вікна взяли в травні 2016 року. Оскільки будинок більший, то й кредит – відносно великий: на 124056 грн. Але компенсація тут, за рахунок наявності в будинку великої кількості субсидіантів, досягла 64%! Така приємна арифметика для ОСББ…

Каховка – місто невелике. Тому, почувши про успіхи двох будинків на Мелітопільській, інши будинки також зажадали собі кращого. Перш за все – щоб Лілія Мартинова взяла їх під своє крило. А по друге – співвласники так само беруть теплі кредити.

Ось ОСББ “Пушкіна 67”, п’ятиповерховий, восьмипід’їзний будинок з оплатою за освітлення місць загального користування більше 1000 гривень. Так було. Але тепер, після заміни, завдяки програмі теплих кредитів, освітлення на ЛЕД, ця сума зменшилась до 300 гривень. І співмешканці вирішили, що зекономлені 700 грн. осідатимуть щомісяця на ремонтному фонді ОСББ – ось і в такий спосіб можна вирішувати проблеми.

І так – крок за кроком.

ОСББ “Мелітопольська 188”. Співвласники взяли кредит на 67100 грн. за заміну дверей та вікон на енергоефективні. Внески зараз підняли на 69 копійок, але економію на опаленні та затишок у під’їзді мешканці відчули вже цієї зими.

ОСББ “Пушкіна 67″так само замінили  двері та вікна на енергоефективні. Сума кредиту 96480 грн. Компенсація становить 63%.

ОСББ “Мелітопольська 184” взяло кредит на встановлення в під’їздах енергозберігаючих дверей та на модернізацію системи освітлення в місцях загального користування. Компенсація становить 60%.

Чотири будинки, сім кредитів… І це не кінець, звісно. “Можливість є – робимо!” – таке гасло до вподоби співвласникам. І вони праві.

Як бачимо, ті ОСББ, які вже взяли теплі кредити, беруть їх ще і ще. Ті ОСББ, які бачать сусідів, що вже економлять, теж беруть теплі кредити. Це означає, що кредити на енергоефективні заходи для ОСББ вигідні.

Доведено в Каховці.

А якщо є людина, яка готова розказати, показати, добиватись і вирішувати проблеми – тоді вам просто пощастило. Так, як оце пощастило каховчанам. І настане день, коли невеличке місто Каховка стане енергоефективним, завдяки тому, що мешканці побачили роботу Лілії Мартинової, та самі взялися до справи.

Добавлено 2017.05.11
Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!