Твое ОСМД
твоє
осбб
Модернізація
багатоповерхівок

Новини

ЖЕК надавав послуги без договору. ОСББ має платити?

Добавлено 2017.10.04

Якщо ЖЕК дійсно надавав послуги по утриманню будинку – забезпечував прибирання прибудинкової території, вивіз побутових відходів, освітлення місць загального користування, енергопостачання ліфтів тощо (мовимо про послуги, надання яких має здійснюватися безперебійно та які, вочевидь, таки надавалися ЖЕКом, і останньому це буде нескладно довести), уникнути оплати послуг житлово-експлуатаційної контори не вдасться. Адже  з великою долею імовірності ЖЕК може звернутися до суду. А нині існує багата судова практика, згідно з якою визнається наявність так званих фактичних договірних відносин – коли відсутній письмовий договір, однак обставини свідчать, що між сторони існують взаємні зобов’язання.

Аби не виникало подібних ситуацій, закінчення дії договору з управителем (приміром, з тим же ЖЕКом) варто документувати. Якщо договір припиняється у період, коли ще не сплив строк його дії – це слід оформлювати додатковою угодою між сторонами. Окрім того, в усіх випадках закінчення договірних відносин слід фіксувати шляхом своєчасного складання первинних документах – акту наданих послуг, акту приймання-передачі будинку з управління тощо.

Якщо ж управитель відмовляється від підписання таких документів – співвласникам або ОСББ (залежно від того, хто є стороною договору) необхідно підписати примірник відповідного акту самостійно і надіслали його на адресу незговірливого контрагента листом з описом вкладення та повідомленням про вручення. У разі спору для суду це буду вагомим аргументом для прийняття рішення на користь співвласників будинку.

Більш детально – тут.

Дякуємо, ваша заява була вiдправлена!